Novinky - 15.03.2016 14:00

Predstavujeme vám nášho súpera

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: HK Poprad

23. sezónu v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži sme odštartovali duelom proti Zvolenu. Do nového ročníka sme vstúpili víťazne a Zvolen sme zdolali 3:2.
Prvá odveta prišla v 10. kole Tipsport ligy. Zverenci trénera Tureka nás na domácom ľade presvedčivo zdolali 6:2.
Ďalší vzájomný zápas bol opäť vyrovnaný. Po druhej tretine bol stav nerozhodný – 3:3. Tri body si nakoniec odniesli hráči v červeno-modrých farbách.
Na Mikuláša sme opäť cestovali na Stredné Slovensko. Obdarili sme sa formou trojbodového zisku, keď sme Zvolen zdolali 3:1.
V 37. kole najvyššej súťaže si 1420 divákov na popradskom zimnom štadióne pozrelo vyrovnaný zápas. O výsledku rozhodlo až predĺženie, v ktorom boli úspešnejší Bryndziari. Zápas skončil výsledkom 3:4.
Posledné vzájomné meranie síl dopadlo opäť v prospech Zvolena. O vyrovnanosti mužstiev nemohol nikto ani pochybovať. Rozuzlenie prišlo opäť až v predĺžení. Tešiť nás však mohol iba získaný bod. Zápas skončil 4:3 po predĺžení.

HK Poprad – HKM Zvolen

Vyhraté vzájomné zápasy: 2:4
Bodový zisk zo vzájomných zápasov: 8:10
Umiestnenie po základnej časti: 6. – 3. miesto
Najproduktívnejší hráč: Arne KROTÁK (14+27) – Kamil BRABENEC (19+39)
Najlepší strelec: Richard RAPÁČ (15 gólov) – Radovan PULIŚ, Jan SEMORÁD, Pavel BRENDL (všetci traja po 22 gólov)
Najlepší nahrávač: Arne KROTÁK (27 asistencií) - Kamil BRABENEC (39 asistencií)
Plus/mínus: Ondrej RUSNÁK (+12) – Juraj JURÍK (+27)
Úspešnosť brankárov: Matúš KOSTÚR (91,41%) – Samuel BAROŠ (91,54%)
Obdržané góly brankárov: Matúš KOSTÚR (118) – Samuel BAROŠ (135)
Úspešnosť v presilovkách: 19,91% - 19,73%
Úspešnosť v oslabení: 80,27% - 85,34%

Vo vzájomných zápasoch sa strelecky najlepšie darilo Andreasovi ŠTRAUCHOVI, ktorý do zvolenskej brány vsietil 4 góly. Po dvakrát sa do streleckej listiny zapísali aj Rapáč, Paukovček a Koyš.

Play-off je však nová súťaž v ktorej sa začína od nuly a všetci majú rovnakú šancu. Pevne veríme, že zažijeme reprízu minuloročného štvrťfinále a my budeme tí, ktorí sa budú na konci tešiť.