Novinky - 28.10.2014 10:47

SEDEMGÓLOVÁ DOMÁCA KANONÁDA PROTI NITRE!

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Miroslav Čief

HC ´05 Banská Bystrica – HK Nitra 7:3 (2:1, 4:2, 1:0)

Góly: 15. Zigo (Róth, Biro), 19. Hudec (Block, Bambúch), 21. Kytnár (Hudec, Block), 30. Kafka (Bendík), 33. Handlovský (Bambúch, Biro), 36. Biro (Róth), 48. Handlovský (Preisinger, Kafka) – 1. Nádašdi (L. Novák),23. J. Ručkay (H. Ručkay, M. Novák), 25. Tománek (L. Novák, Stumpel)

Vylúčenia na 2 min.: 6:7, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marian Rochatsch, Róbert Mullner – Martin Korba, Peter Šefčík, 1 514 divákov

HC ´05 Banská Bystrica: Wiikman – M. Rosandič, Jaborník, Luža, Bambúch, Biro, Gachulinec, J. Predajniansky – Hudec, Kytnár, Block – Handlovský, Preisinger, Kafka – Lamper, Zigo, Róth – R. Gašpar, Matoušek, Bendík

HK Nitra: Lakosil (30. Valent) – Jass, Nádašdi, L. Novák, Bednár, Milo, Eremenko – L. Novák, Stumpel, Tománek – H. Ručkay, Slovák, Mráz – J. Ručkay, Štefanka, Pupák – Piačka, Lelkeš, Bajtek

Ranou do srdca bol Nádašdiho gól po pár sekundách v našej bránke. Bolo treba zdvihnúť hlavy. Hráči Nitry preto začali cítiť zvýšenú hernú iniciatívu z našej strany, Lakosil betónom zrážal Zigovu strelu a potil sa aj po strelách Jaborníka. V 15. min už ale nestačil na Zigovo natlačenie sa do bránkoviska prepasírovanie puku za neho. Tomáš sa teda stal strelcom prvého gólu na vynovenom štadióne. Lakosil, český legionár v brankárskom mundúre HK, mal potom šťastie pri Hudecovom zakončení a žŕdke, ktorá mu akiste zarezonovala v ušiach. Krátko pred koncom tretiny už ale nemal nárok na zakončenie Michala Hudeca zblízka a viedli sme.
Nitranom sme na začiatku druhej tretiny ukázali, že aj nám vedia vyjsť úvodné sekundy - zásah Milana Kytnára bol predzvesťou gólovej smršte. V 23. sme však pykali za nedôslednosť pred Wiikmanom a hostia sa vracali na výsledkový dostrel. O dve minúty bolo vyrovnané, expresne rýchlo sa v presilovke presadil kanonier Roman Tománek a začínalo sa odznova. V polovici zápasu sme však išli opätovne do vedenia, v dorážke poslal puk do siete Kafka a do bránky Nitry putoval namiesto Lakosila, ktorý svojich veľmi nepodržal, Valent, nová tvár v mužstve HK. Zápas sa potom lámal v 32. min, hostia nevyužili obrovskú šancu, aby sme pokračovali v gólovej explózii po Handlovského teči Bambúchovej strely v presilovke o minútu neskôr. A to nebol koniec, obecenstvo povstalo po šiestykrát po strele Mareka Bira.
Hokejisti spod Zobora išli od začiatku záverečnej tretiny za kontaktným gólom. To bezpochyby. V ich kabíne muselo byť rušno. Siedmy gól Banskej Bystrice z hokejky Lukáša Handlovského v 48. min ale musel s určitosťou priniesť chlad na ich hokejky. Po ňom už nemali nárok čosi s výsledkom a bodovou výsluhou pod Urpínom spraviť. Práve naopak, mohli odísť s väčšou nádielkou, hokej nás bavil a užili si ho ako hráči, tak i tešiace sa obecenstvo.

Miroslav Chudý (Banská Bystrica): „Začiatok nám vôbec nevyšiel. Od desiatej sme sa však otriasli, začali sme hrať náš hokej. Ťažké chvíle sme ešte prežívali vtedy, keď Nitrania vyrovnali na 3:3. Vedeli sme odpovedať na to gólmi. Potom sme mali zápas pod kontrolou. Nepoľavili sme a odvtedy sme boli lepší. Chcem sa poďakovať fantastickým divákom.“

Andrej Kmeč (Nitra): „Začiatok sme mali dobrý - až do vyrovnávajúceho gólu domácich. Odvtedy bol súper agresívnejší, pohotovejší v zakončení. Od stavu 1:1 sme hrali veľa oslaboviek, súper ich premenil. Ešte sme dokázali vyrovnať, ale súper odskočil na tri góly. V záverečnej tretine sme nedokázali dostať súpera pod tlak, alebo dať gól, ktorým by sme zdramatizovali zápas.“