Novinky - 30.09.2014 21:19

Popradu sme dopriali prvú domácu prehru

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Hokejisti Popradu prekvapujúco prehrali na domácom ľade s hráčmi Banskej Bystrice 3:5. Podtatranci vonkoncom nezvládli tretiu tretinu, ktorú prehrali 0:4, hoci na jej začiatku viedli 3:1. Víťazný gól Bystričanov dosiahol v 47. min Petr Kafka. Na stretnutie lídra tabuľky so siedmym tímom súťaže bolo zvedavých iba 840 divákov. V 37. min sa museli predčasne pobrať preč z ľadu domáci Lukáš Paukovček a hosťujúci Miroslav Preisinger, ktorí dostali tresty 5+10 minút a do konca zápasu. Banská Bystrica má odohraných iba 5 stretnutí, ale z toho štyri víťazné. Víťaznú sériu natiahli zverenci trénera Miroslava Chudého aktuálne už na tri stretnutia. Poprad prehral v sezóne po prvý raz na domácom ľade.

HK Poprad - HC'05 Banská Bystrica 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

Góly: 2. T. Sýkora (Paukovček), 22. Kroták (Matis, Fabian), 34. Bartečko (T. Sýkora, Kurali) - 18. Handlovský (Kafka, Jaborník), 41. Block, 44. Luža (Biro, Lamper), 47. Kafka (Block, Bambúch), 58. Kudrna (M. Hudec, Kytnár)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Paukovček 5+10+DKZ za hrubosť - Preisinger 5+10+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Korba, Rovenský, 840 divákov

Poprad: Kostúr - Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - Bartečko, Boltun, Matis - Kroták, S. Takáč, Paločko - Hvila, Paukovček, T. Sýkora - Marek Nagy, Mlynčár, Gápa
Banská Bystrica: Wiikman - Nicastro, Montgomery, Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Predajniansky, Biro - M. Hudec, Kytnár, Kudrna - Kafka, Preisinger, Handlovský - Róth, Block, Matoušek - Lamper, Zigo, Bendík