Novinky - 11.10.2024 20:29

ZOSTRIH: HK Poprad - HK Dukla Trenčín 3:0 v 9. kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojsport

Všetky zápasy hokejovej Tipos extraligy možno sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti HK Poprad v piatok zlomili päťzápasovú sériu prehier. V 9. kole Tipos extraligy zdolali pred domácimi priaznivcami Duklu Trenčín 3:0. V tabuľke im so 14 bodmi patrí siedma priečka. Hostia sa so šiestimi bodmi držia v priebežnom poradí na 10. mieste.
        "Kamzíci" v závere prvej tretiny využili zaváhanie obrancu Jakea Cardwella, ktorý nedokázal pripraviť o puk Andrewa Calofa. Kanadský útočník prihral priamo pred bránou voľnému Adamovi Cracknellovi, ktorý skóroval. V závere tretej tretiny sa o druhý presný zásah domácich postaralo opäť rovnaké duo Kanaďanov. Calof zahral puk na ľavý kruh Cracknellovi, ten poľahky poslal puk za chrbát ležiaceho Michala Valenta. V 59. zaznamenal Cracknell hetrik po presnej prihrávke od Calofa.

Tipos extraliga, 9. kolo:
        HK Poprad - HK DUKLA Trenčín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
        Góly: 19., 54. a 59. Cracknell (Calof), Rozhodovali: Novák, Krajčík – Tichý, Hajnik, vylúčení: 4:4 na 2 min + Bourque - Schmiemann 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1971 divákov
         HK Poprad: Vay (Belányi) – Brejčák, Kotvan – Ligas, Bourque – Turan, Fereta – Sluka; – Coskey, Cracknell, Calof – Török, Šiška, Centazzo – Paločko, Suchý, Nauš – Šotek, Urbánek, Kundrik
         HK DUKLA Trenčín: Valent (Grigals) – Cardwell, Macejko – Hatala, Schmiemann – Laurenčík, Starosta – Bokroš, Hlaváč; – Šišovský, Baláž, Ahl – Josling, Stapley, Krajčovič – Hudec, Bortňák, Sojčík – Tomík, Dej, Vaňo