Novinky - 22.11.2016 23:13

HK Poprad zdolal HK Orange 20

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv, Rudolf Šerý

Prvá tretina veľa vzruchu nepriniesla. Hneď na začiatku zápasu dali slovenskí mladíci šancu hrať Kamzíkom presilovku 5 na 3, ktorú v 5. minúte využil strelou spomedzi kruhov Samuel Mlynarovič – 1:0. V 10. minúte vysunul Jan Semorád do šance Lukáša Hvilu, ktorý obstrelil obrancu a skóroval – 2:0. Záver tretiny priniesol tlak domácich, ale gól nepriniesol, iba útočný faul Mareka Zagrapana.

Druhá tretina priniesla aktivitu slovenských mladíkov so snahou o zníženie skóre. Kontaktný gól priniesla presilovka v 25. minúte. Nikým nekrytý Patrik Oško nedal Šúrekovi spomedzi kruhov šancu – 2:1. Príležitosť na vyrovnanie dostali mladíci od Popradu v 29. minúte, kedy v priebehu 15 sekúnd putovali na trestnú lavicu dvaja domáci hráči. Slovenskí mladíci však túto presilovku nevyužili. Obrovská šanca na zvýšenie náskoku sa naskytla Popradu v 32. minúte. Zagrapan s Hendersonom šli sami dvaja na brankára hostí, ale gól z toho nepadol. Upokojujúci zásah nakoniec padol v 40. minúte. Dávid Bondra v presilovke dotlačil puk za brankára hostí – 3:1.

Tretiu tretinu začal Poprad tlakom, ktorý vyvrcholil v 47. minúte gólom Tomáša Troligu – 4:1. Už o minútu mohol znížiť Oliver Pataky, ktorý sa prekľučkoval cez troch popradských hráčov, ale Šúrek jeho šancu betónom vyrazil. Kapitán Slovenska sa však zapísal do štatistík o dve minúty neskôr, keď príklepom z ľavého kruhu nedal Šúrekovi šancu – 4:2. Konečnú bodku výsledku dal v 58. minúte Kevin Henderson, ktorý z takmer bránkovej čiary nachytal Durného na hruškách – 5:2.

Popradčania majú na svojom konte 27 bodov z 24 zápasov, v tabuľke TL zostávajú na desiatom mieste. Iba bod strácajú na deviate Nové Zámky, ktoré však odohrali o jeden duel menej. Hráči HK Orange 20 zo sedemnástich stretnutí získali iba tri body za triumf v Liptovskom Mikuláši.

Tipsport liga 2016/2017 - 22. kolo - utorok:

HK Poprad - HK Orange 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 5. Mlynarovič (Kurali, Ježek), 10. L. Hvila (Semorád, Š. Fabian), 40. D. Bondra (Štrauch, Troliga), 47. Troliga (J. Brejčák), 58. Henderson (Zagrapan) - 25. Oško (Struška, Andrisík), 50. Pataky (Mário Grman)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Jura - Bednár, Jobbágy, 655 divákov

Zostavy:
Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Chaloupka, Kurali, Ježek, J. Brejčák, Bagin, Dinda, Lubor Pokovič - Henderson, Zagrapan, Lapšanský - L. Hvila, Mlynarovič, Semorád - M. Paločko, Troliga, D. Bondra - Štrauch, Lichanec, Abramov
HK Orange 20: Babik (10. Durný) - Mário Grman, D. Trška, Košecký, Jendroľ, Hain, Bdžoch, Fereta, Hedera - Marek Hecl, N. Jaško, Pataky - Struška, Oško, Andrisík - Pätoprstý, M. Murín, Marek Sloboda - Vybíral, Václav