Novinky - 20.11.2016 22:30

Liptovský Mikuláš uštedril Popradu tretiu prehru v sérii

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste

Nováčik z Liptovského Mikuláša zvíťazil nad trápiacim sa Popradom 4:3 po predĺžení v nedeľňajšom domácom stretnutí 12. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy. "Kamzíci" sa ujali vedenia v prvej tretine po góle Dávida Bondru. V druhom dejstve Liptáci priebežne otočili po zásahoch Martinov Krišku a Cibáka. Do tretej časti sa však išlo za nerozhodného stavu, keď vyrovnal Marek Zagrapan. V záverečnej tretine priblížil Poprad k trom bodom Samuel Mlynarovič - 3:2, ale 144 sekúnd pred koncom poslal duel do predĺženia Matúš Sukeľ. V ňom rozhodol o troch bodoch pre domácich svojím druhým gólom v zápase Cibák. Poprad neuspel v treťom zápase po sebe a s mankom štyroch bodov na Nové Zámky okupuje posledné miesto v tabuľke.

Tipsport liga 2016/2017 - 22. kolo - nedeľa:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 26. Kriška (Richard Huna, T. Nádašdi), 30. Cibák (Burzala, Rudolf Huna), 58. M. Sukeľ (M. Uram), 62. Cibák (Števuliak) - 11. D. Bondra (Ježek, Bagin), 36. Zagrapan (Lapšanský, L. Hvila), 42. Mlynarovič (B. Rapáč, Kurali)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach - Gajan, Gavalier, 1620 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Križan - Burzala, Makovský, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Kadlubiak, Bobček - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Cibák, Piatka - Kabáč, Stümpel, Števuliak
Poprad: Pajpach - Š. Fabian, Chaloupka, Kurali, Suchý, J. Brejčák, Bagin, Dinda, Lubor Pokovič - Henderson, Zagrapan, Lapšanský - L. Hvila, Mlynarovič, B. Rapáč - Abramov, Ježek, D. Bondra - Štrauch, Lichanec, M. Paločko