Novinky - 30.10.2016 19:08

Kamzíci nestačili na žilinských Vlkov

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Rudolf Šerý

Prvá tretina začala v opatrnom tempe. Prvé poriadne strely si pripísal na konto Arne Kroták v 6. minúte počas presilovky Kamzíkov. Ďalšie šance na úvodný gól priniesla ôsma minúta – najprv Dmitri Abramov spomedzi kruhov ohrozil Tomáša Tomeka a o pár sekúnd vytiahol zákrok lapačkou Martin Šúrek proti strele Lukáša Handlovského. Zmenu skóre priniesla prvá presilovka Žiliny, keď dorazil Juríkovu strelu do bránky Peter Húževka – 0:1.

Aj druhá tretina priniesla opatrný úvod. V 23. minúte mohol po Krotákovej prihrávke vyrovnať Štefan Fabian. O dve minúty zavrela štvrtá popradská päťka Žilinu v jej pásme, ale šancu tento tlak nepriniesol. Skóre sa menilo v 36. minúte, keď po obrovskej chybe Popradu ušiel do samostatného úniku Marek Hovorka a Šúrekovi nedal šancu – 0:2. Keď sa už zdalo, že sa nič neudeje v druhej tretine, 13 sekúnd pred jej koncom po vyhranom buly Húževku skóroval Matúš Matis – 0:3.

Tretia tretina priniesla snahu Popradu o skorigovanie výsledku. V 47. minúte zavrel štvrtý útok Popradu Žilinu v jej pásme čo vyústilo do vylúčenia a presilovku využil v 49. minúte presne umiestnenou strelou Kroták – 1:3. Tento gól naštartoval domácich a už o minútu mohol skorigovať Branislav Rapáč, ale jeho strelu do prázdnej bránky zachytil obranca Žiliny. V 54. minúte mal dobrú príležitosť Abramov, ale jeho šancu Tomek chytil. Poprad riskoval, čo vyústilo do samostatného nájazdu Emila Šveca, ktorý nezaváhal – 1:4.

Góly: 49. Kroták (Zagrapan, Troliga) - 11. Húževka (Jurík, Hovorka), 36. Hovorka (Handlovský, P. Mikuš), 40. Matis (Húževka), 56. E. Švec (Húževka)

Vylúčení: 6:5, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0

951 divákov

Zostavy:
Poprad: Šúrek (Pajpach) – Suchý, Kurali – Dinda, Fabian – Chaloupka, J. Brejčák – Pokovič, Bagin – Lapšanský, Mlynarovič, B. Rapáč – Kroták, Zagrapan, J. Semorád – Ježek, Troliga, Abramov – Bondra, Lichanec, Štrauch

Žilina: Tomek (Mikoláš) – P. Mikuš, Rehák – D. Brejčák, Kříž – Drábek, Macejko – Gutwald, Prokop – Handlovský, Hovorka, Jurík – Rogoň, Húževka, Matis – Konečný, Holovič, Švihálek – E. Švec, Ondruš, Gmitter

Hlasy po zápase:
Petr Jonák (tréner HK Poprad): Prvá tretina bola veľmi taktická z oboch strán, dobre sa bránilo, ale súperovi sa podarilo streliť gól z presilovej hry. V druhej tretine sme spravili dve hrubé chyby, ktoré súper využil. Pre nás to bol podobný zápas ako vo Zvolene, kde sme súpera prestrieľali, ale on dával góly, čo rozhodlo.

Milan Jančuška (tréner MsHK Žilina): Prišli sme do Popradu vyhrať a získať tri body, čo sa nám podarilo. Mali sme zápas pod kontrolou, boli sme lepší, zaslúžene sme vyhrali. Škoda tretej tretiny, kde sme dostali gól a Poprad mal tlak, ale sme ho ustáli a dali štvrtý gól.