Vo Zvolene bez vsieteného gólu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: TASR, HKM, foto: HKM / Branislav Šníder
ZV_PP 16_2

HKM Zvolen – HK Poprad 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 16. Mráz (McGregor, Klhůfek), 16. Žilka ( Ďaloga, L. Jurík), 28. Ďaloga (Žilka, Valenta). Rozhodovali: P. Müllner – Šefčík, Junek, vylúčení: 7:7, navyše: J. Brejčák (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 927 diákov

HKM Zvolen: Baroš – Hraško, Andersons, Plechanov, Valenta, Ivan, Hataš, Habšuda, Dubeň – Klhůfek, Mráz, McGregor – Puliš, Zuzin, Majdan – Žilka, L. Jurík, Ďaloga – Misenev, Jakubík, Šimíček

HK Poprad: Pajpach - Kurali, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, Brejčák, Chaloupka, E. Bagin, Lubor Pokovič - B. Rapáč, Mlynarovič, Lapšanský - Semorád, Zagrapan, Kroták - Abramov, Troliga, Ježek - Štrauch, Lichanec, D. Bondra

V úvodnej tretine mali sprvu viac aktivity hostia. Na nohy ich postavila dobre zahraná presilovka, no nedokázali v nej skórovať. Najväčšiu šancu nevyužil z medzikružia Lichanec, dobrý zákrok predviedol Baroš. Domáci z prvej vážnejšej šance dokázali otvoriť skóre. Prihrávku McGregora z ľavej strany od mantinelu zužitkoval sám pred brankárom Pajpachom Bruno Mráz. Uplynulo iba sedem sekúnd a bolo 2:0. Spoza kruhu a popradského hráča napriahol Žilka a brankár spod Tatier opäť kapituloval. Do prestávky mohlo byť aj 3:0, ak by prečíslenie neprekombinovali McGregor s Mrázom.

V prostrednom dejstve sa hralo opatrnejšie. Riedko zaplnený štadión nevidel vyložené príležitosti, ale mohol sa tešiť z gólu v 28. minúte. Tentoraz vystrelil spoza hráča Martin Ďaloga a vyhnal Pajpacha z bránky. Nahradil ho Šúrek, ktorý v oslabení takmer inkasoval. Mráz však mieril tesne vedľa a Klhůfek netrafil puk pred odkrytou popradskou svätyňou. Na opačnej strane sa snažil potešiť svojho otca na tribúne mladý Bondra, v sľubnej pozícii Baroša neprekonal.

V tretej tretine mohli Popradčania znížiť, hrali dokonca presilovku o dvoch hráčov, v ktorej mal veľkú šancu Rapáč, ale zaskvel sa Baroš. Tlak hostí narastal, ale chýbala účinná a najmä presná koncovka. Na brankárovi Zvolena si vylámali zuby najmä Lapšanský a Lichanec. Podtatrancom nebolo súdené skórovať, takže dramatický záver sa pod Pustým hradom nekonal, hoci nervozity na ľade bolo viac než dosť.