Novinky - 16.10.2016 19:02

V podtatranskom derby sme ťahali za kratší koniec

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Rudolf Šerý

Poprad začal stretnutie svižne a už v prvej minúte ohrozil Karola Križana v bránke hostí Arne Kroták. Blízko k úvodnému gólu mal v 4. minúte Adam Lapšanský, ktorý spomedzi kruhov príklepom trafil hornú žrď Križanovej bránky. Liptovský Mikuláš dostal počas siedmej minúty obrovskú šancu vyrovnať, keď postupne odišli na trestnú lavicu Jozef Danielčak a Ľubomír Dinda, Jozef Stümpel však v najväčšej šanci netrafil dobre puk. V 10. minúte sa dostal do prečíslenia dvaja na jedného Lapšanský, ale netrafil bránku. Po pár sekundách však zachytil prihrávku mikulášskeho obrancu a nahral do obrovskej šance Marekovi Zagrapanovi, ktorý nedal Križanovi šancu – 1:0. Zvýšiť náskok mohol už o minútu Aleš Ježek, ale svoju šancu nepremenil. Do 17. minúty bol Poprad lepším tímom, ale v nej po buly nachytal Richard Huna strelou skoro z bránkovej čiary Šúreka – 1:1. Už o minútu našiel Kriška medzi kruhmi voľného Mareka Urama a ten nedal svojou strelou Šúrekovi šancu - 1:2. Poprad mohol 15 sekúnd pred koncom prvej tretiny vyrovnať, ale Samuel Mlynarovič spomedzi kruhov netrafil z prvej bránku.

Druhá tretina začala optickou snahou Popradu vyrovnať, väčšia šanca mohla prísť v 26. minúte, ale Ježek v prečíslení nenašiel prihrávkou voľného Lapšanského. Už o minútu neskôr sa peknou individuálnou akciou prezentoval Kroták, jeho strelu z otočky však Nagy chytil. V 28. minúte druhá útočná formácia Liptákov pekne vykombinovala popradskú obranu s gólovou koncovkou Matúša Súkeľa – 1:3. V 33. minúte sa previnil Poprad, keď mal na ľade šiestich korčuliarov, Liptáci presilovku nevyužili, ale tesne po jej skončení Kriška našiel voľného Stümpela, ktorý nezaváhal – 1:4. Skorigovať mohol v 37. minúte Lapšanský, ktorého strelu zastavila pravá žŕdka. Už o pár sekúnd mohli z brejku udrieť hostia, ale Kriška netrafil z dobrej pozície bránku.

Aj v tretej tretine sa ukázala snaha Popradu niečo spraviť s výsledkom. V 43. minúte mohol skorigovať stav Mlynarovič, ale jeho dve strely minuli bránku. Tlak Popradu nakoniec pretavil do gólu Jan Semorád po Krotákovej nahrávke v 44. minúte – 2:4. V 45. minúte hral Poprad opäť v šestici, v následnej presilovke Liptákov mal najväčšiu šancu na gól v samostatnom nájazde Lapšanský, ale netrafil bránku. Zvyšok tretiny už veľa vzrušenia nepriniesol, spomenúť môžeme dve strely Petra Lichanca zo 49. a 51. minúty a šancu Róberta Hunu z 59. minúty.

Poprad – Liptovský Mikuláš 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Góly: 10. Zagrapan (Lapšanský), 44. Semorád (Kroták, Dinda) – 17. Richard Huna, 18. Uram (Kriška), 28. Súkeľ (Uram, Kriška), 35. Stümpel (Kriška).

Vylúčení: 3:6, presilovky a oslabenia 0:0

1 162 divákov

Zostavy:
Poprad: Šúrek (Pajpach) – Suchý, Kurali – Dinda, Fabian – Pokovič, Chaloupka – Cutting – Lapšanský, Mlynarovič, Zagrapan – Kroták, Ježek, Semorád – Bondra, Troliga, Lichanec – Štrauch, Paločko, Výhonský – Danielčak

Liptovský Mikuláš: A. Nagy (Križan) – Mezovský, Šiška – Oravec, Stehlík – Kadlubiak, Moravčík – Bobček, Brezniak – Rudolf Huna, Róbert Huna, Richard Huna – Kriška, Matúš Sukeľ, Uram – Lištiak, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

Hlasy po zápase:
Petr Jonák, hlavný tréner HK Poprad: Ako povedal kolega, začali sme stretnutie veľmi dobre, ale v posledných piatich minútach sme sa osobnými chybami pripravili o hladký priebeh prvej tretiny. Súper v druhej tretine prevzal iniciatívu a v tretej tretine sme iba búšili do súpera, ktorý dobre bránil a nám sa nepodarilo streliť gól. O výsledku bohužiaľ opäť rozhodli individuálne chyby ako aj v predchádzajúcich zápasoch. Sme v kríze a z nej sa vieme dostať jedine sami.

Peter Spišák, hlavný tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: V úvode nás súper pritlačil, mal dobré príležitosti, až potom sme prebrali iniciatívu. V druhej tretine sme prakticky rozhodli stretnutie a v tretej sme sa snažili kontrolovať výsledok, čo sa nám podarilo. Som spokojný s nasadením, bojovnosťou, hernou a osobnou disciplínou.