Novinky - 13.03.2016 21:53

HKM vedie v sérii 1:0

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: TASR, HKM

HKM Zvolen - HK Poprad  3:2pp (2:0, 0:1, 0:1-1:0) (stav série 1:0)
Góly: 11. L. Jurík (Obdržálek, Krejčí), 12. Škvaridlo (Mráz), 64. Semorád (Obdržálek) - 36. Paukovček (Koyš, Rapáč), 59. Kroták (Fabian, Paločko)

HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, Habšuda - Semorád, Brabenec, Puliš - Obdržálek, L. Jurík, Brendl – J. Jurík, Mráz, Klhůfek - Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo
HK Poprad:
Kostúr – Jaborník, Fabian, Suchý, Dinda, Malina, Kasík, Pařízek, Šterbák - Kroták, Heizer, Matúš Paločko – R. Rapáč, Paukovček, Koyš – O. Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak

Hráči HKM Zvolen vstúpili úspešne do štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016. Tím spod Pustého hradu si v nedeľu poradil doma s Popradom 3:2 po predĺžení. Domáci sa v I. tretine ujali dvojgólového vedenia zásluhou presných zásahov Lukáša Juríka a Tomáša Škvaridla, za hostí skorigoval v 36. min Lukáš Paukovček. Popradčania mali v záverečnej desaťminútovke niekoľko šancí na vyrovnanie, ale brankár Zvolena Samuel Baroš dlho držal domácich s najtesnejším náskokom. V 59. min však skúsený Arne Kroták vyrovnal na 2:2 a muselo sa predlžovať. V štvrtej minúte extra času rozhodol o triumfe domácich Jan Semorád.

Josef Turek, tréner Zvolena: "Prakticky to bol vyrovnaný zápas, Poprad hral výborne. My sme mali v závere šťastie. Som rád, že sme dreli a v predĺžení sme to takto zvládli, pretože v poslednej tretine mal Poprad viac z hry. Som rád, že sa potom šťastie priklonilo na našu stranu."

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Na dnešného kvalitného súpera sme sa pripravovali počas prestávky. Čo sa týka nášho výkonu, myslím, že sme podali veľmi dobrý výkon. Škoda malej chyby v predĺžení, kedy sme si prehrali zápas."