Novinky - 06.10.2023 20:31

HC MIKRON Nové Zámky - HC 19 Humenné 5:2 v 7. kole

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojšport / tasr

Aj tento duel 7. kola hokejovej Tipos extraligy ste mohli sledovať naživo na svojej televízii prostredníctvom aplikácie JOJPLAY.

Hokejisti Nových Zámkov nadviazali na nedeľné víťazstvo v Poprade a v piatkovom zápase 7. kola Tipos extraligy zdolali na domácom ľade Humenné 5:2. Po piatich zápasoch majú na konte 15 bodov, nováčik súťaže ich má len päť a figuruje na predposlednom mieste tabuľky.
         V úvodnej tretine hviezdil v drese Nových Zámkov Tomáš Mikúš, ktorý zaznamenal hetrik. Najprv poslal domácich do vedenia v 9. minúte, potom sa presadil po nahodení Andreja Hatalu a v 20. minúte využil prihrávku Radeka Prokeša. Na 1:3 znížil v druhom dejstve Adam Lapšanský a o necelé dve minúty vsietil kontaktný gól Jakub Linet. Na konci druhej tretiny však domáci opäť viedli o dva góly vďaka zásahu Troya Logginsa. Na konečných 5:2 upravil v záverečnom dejstve opäť Loggins, ktorý využil početnú prevahu svojho tímu.

Tipos extraliga – 7. kolo:
        HC MIKRON Nové Zámky – HC 19 Humenné 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
        Góly: 9. Mikúš (Šišovský, Mamčics), 12. Mikúš (Hatala), 20. Mikúš (Prokeš, Mamčics), 38. Loggins, 49. Loggins (Roy, Števuliak) – 36. Lapšanský (Pereskokov, Glazkov), 38. Linet (Handlovský, Sergienko). Rozhodovali: Štefik, Goga – Frimmel, Valo, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0
        Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Novajovský – Loggins, Roy, Stupka – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Fafrák, Barto, Kováč
        Humenné: Galimov (od 19. min Kozel) – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Diakov, Fereta, Novota – Vaško, Kuru, Pereskokov – Kriška, Linet, Handlovský – Lapšanský, Pavlovs, Borov – Thomka, Krajňák, Lačný