Novinky - 11.10.2024 20:13

Zostrih: HC MONACObet Banská Bystrica - HKM Zvolen 1:3 v 9. kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojsport

Všetky zápasy hokejovej Tipos extraligy možno sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti Banskej Bystrice v 9. kole Tipos extraligy prehrali na svojom ľade pred vypredaným hľadiskom derby duel so susedným Zvolenom 1:3 a vôbec prvýkrát v sezóne prišli doma o všetky body. Hokejisti spod Pustého hradu vyhrali po piatich prehrách za sebou a odlepili sa z predposlednej priečky tabuľky.
        Do vedenia išli Zvolenčania po parádnom zásahu Sheehyho z medzikružia. Bystričania potom pozahadzovali veľké šance, najmä Adams a pykali po strate puku, keď bez prípravy spomedzi kruhov zakončil v strednom dejstve Kukuča. Hostia využili aj prvú presilovku v zápase tesne pred druhou prestávkou z dorážky Sheehyho. V tretej tretine znížil domáci kapitán Výhonský spred bránkového priestoru, ale druhý gól už Bystrica nepridala, keď v presilovke nebol uznaný po zhliadnutí videa presný zásah Wedmana.

9. kolo TEL:
        HC MONACObet Banská Bystrica – HKM Zvolen 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
        Góly: 49. Výhonský (D. Stránský, Michalčin) – 9. Sheehy (Bracco, M. Hudec), 36. Kukuča (Zuzin, Macek), 39. Sheehy (Kudrna)
Rozhodcovia: Jobbágy, J. Konc ml. – Kacej, Tvrdoň, vylúčení na dve min.: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3016 divákov (vypredané).
        Zostavy:
        Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Žabka, Zeleňák, Michalčin, D. Stránský, Česánek – Petriska, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – A. Stránský, Čunderlík, Matoušek
        Zvolen: Kantor – Halbert, Bindulis, Beňo, M. Hudec, Robertson, Sládok, Gron – Kudrna, Olson, M. Hecl – Bracco, Sheehy, R. Bondra – Kukuča, Zuzin, Macek – Marcinek, D. Jendek, Mišiak