Novinky - 22.01.2017 23:31

Nové Zámky doma podľahli Banskej Bystrici

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste

Hráči Nových Zámkov nezískali v nedeľňajšom domácom zápase 42. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/20107 proti vicemajstrovi z Banskej Bystrice ani bod, nováčik súťaže prehral s "baranmi" 2:3. Po bezgólovej I. tretine domáci získali vedenie zásluhou presných zásahov Kamila Brabenca a Ossiho Saarinena, no ešte pred druhou sirénou znížil Jordan Hickmott a na 2:2 vyrovnal v 43. min Viačeslav Truchno. Keď už sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, v presilovke rozhodol o triumfe hostí legionár Mathew Maione. Novozámčania zostali na dne tipsportligovej tabuľky.

Tipsport liga 2016/2017 - 42. kola - nedeľa:

HC Nové Zámky - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Gól: 34. Brabenec (M. Hudec, Sandgren), 35. Saarinen - 38. Hickmott (Maione), 43. Truchno (Zigo, Kafka), 59. Maione (Truchno)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, J. Konc - Orolin, Stanzel

Nové Zámky: Lundström - V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - M. Hudec, Brabenec, McParland - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - R. Lelkeš, Čaládi, Lavrovs - J. Tibenský, Dominik Rehák, Fábry
Banská Bystrica: Lawson - Wishart, Maione, V. Mihálik, P. Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Gründling - Buc, T. Surový, Hickmott - Truchno, Zigo, Kafka - Lamper, Bortňák, Matoušek - Belluš, Tamáši, Hamráček