Novinky - 11.12.2016 23:48

Súboj o čelo jednoznačne pre Bystricu

Huste.tv Autor: Huste.tv
Góly a asistencie: 10. Ďatelinka (Truchno, Matuškin), 26. Kafka (Bortňák, Lunter), 26. Sarault (Tománek, Truchno), 37. Tománek (T.Surový, Maione)

Vylúčení: 3:4 na dve min., navyše Bortňák (Bys.) 10 min. za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Valach – R. Gajan, Smrek, 2307 divákov

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan (M. Gajan) – Kubka, Ďatelinka, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Cebák, Ťavoda – Lamper, Češík, Matoušek – Buc, Surový, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Truchno, Sarault, Tománek

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Jankovič, Deyl, Šmach, Matejka, Dudáš, Pavúk – Nagy, Suja, Bicek – Milý, Boltun, Hričina - Varga, Šedivý, Bartánus – Bartoš, Hruška, Klíma

Úvodná tretina priniesla podľa očakávaní aktívny hokej z oboch strán, a to už vo svojom absolútnom začiatku. Postaral sa o to Suja, ktorý svojou strelou preveril pozornosť Košarišťana medzi tromi žrďami. Na opačnej strane sa do zakončenia predral Hickmott, avšak pri jeho strele spoza obrancu to bola pre Habala jednoduchá pozícia na zákrok. V 8. minúte sa na trestnú lavicu poberal domáci Maione a Košice mohli už po niekoľkých sekundách presilovú hru využiť, avšak odrazený puk po strele Suju poslal Bicek len do lapačky presúvajúceho sa Košarišťana. Na opačnej strane klziska sa do prečíslenia dvoch proti jednému dostala Banská Bystrica, domáci kapitán Surový však vzal zodpovednosť na seba a strelou do bočnej žrde upokojil Košičanov. Stav sa menil v priebehu prvej tretiny len raz, a to počas desiatej minúty, keď Banská Bystrica využila presilovú hru a zásluhou Ďatelinku sa ujala vedenia. Do šatní sa tak šlo za stavu 1:0 v prospech domácich.

Aj v úvode prostrednej časti zápasu začali Oceliari aktívne, keď sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. To zakončil strelou Hričina, pričom k odrazenému puku sa ešte dostal Matejka, avšak jeho snahu o strelenie vyrovnávajúceho gólu zastavil dobrým zákrokom Košarišťan. Smola v zakončení ostala na košickej strane aj v 24. minúte, keď Bicek prebral puk na svoju čepeľ, obkorčuľoval s ním okolo Cebáka a strelou švihom vypálil, táto rana totiž skončila na hornej žrdi domácej svätyne. Naopak, Banská Bystrica sa ešte do prestávky trikrát presadila, a to zásluhou Kafku, Saraulta a Tománka. Po druhej tretine tak platil stav 4:0 v prospech domáceho mužstva.

V tretej tretine sa už Banská Bystrica zamerala na pozornú defenzívu a do útočných akcií sa príliš často nepúšťala. Naopak, Košičania neprestávali bojovať a zásluhou Klímu sa dostali do zaujímavej šance, avšak po strele krídelníka štvrtej formácie zvonila opäť len horná žrď Košarišťanovej svätyne. Na opačnej strane klziska sa domáci dostali do brejkovej situácie, celú akciu potiahol Truchno. Jeho strela sa ešte od Habala odrazila späť do hry, avšak Tománek v snahe o dorážku neuspel. V závere tretej tretiny sa už neudialo nič podstatné, tri body do tabuľky si tak pripísala domáca Banská Bystrica.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Myslím si, že sme dnes videli obojstranne dobrý hokej. Hra bola v prvej tretine vyrovnaná, v druhej tretine nám pomohli dva rýchle góly z úvodu. Súper sa ani za nepriaznivého stavu nevzdával a ohrozoval nás z brejkov, avšak my sme ho do väčších šancí nepustili. Našich chlapcov musím za predvedený výkon jednoznačne pochváliť.“

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Za súperom sme dnes jednoznačne zaostávali po fyzickej stránke, Banská Bystrica tak zaslúžene vyhrala. Boli sme pomalší v korčuľovaní a prehrávali sme osobné súboje, čo nás napokon pripravilo o možnosť dobrého výsledku. Všetko rozhodli tri góly v druhej tretine, ktoré posadili súpera jednoznačne na koňa. Aj naďalej sa trápime so zraneniami, ktoré nás uberajú o množstvo síl.“