Novinky - 25.11.2016 22:38

Výhru s Mikulášom zabezpečil Surový

Huste.tv Autor: Huste.tv

Góly: 10.. Ďatelinka (Hickmott, Buc), 48. Surový (Buc, Hickmott) – 29. Ri. Huna (Stumpel)

Vylúčenia na 2 min.: 0:3, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Peter Jonák, Daniel Konc – Roman Návratek, Tomáš Gegáň, 2 515 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Bacasihua – Maione, Wishart, Kubka, Ďatelinka, Mihalik, Matushkin, Cebák, Sersen – Hickmott, Surový, Buc – Kafka, Sarault, Trukhno – Matoušek, Češík, Lamper – Róth, Tamáši, Tománek
MHk 32 L. Mikuláš: Križan – Burzala, Stehlík, Nádaždi, Mezovský, Moravčík, Šiška, Bobček, Makovský – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kriška, Sukeľ, Uram – Števuliak, Cibák, Faith – Piatka, Stumpel, Kabáč

Domáci nastúpili aj s posilou na dva zápasy obrancom bratislavského Slovana Sersenom, ktorý sa rozohrával po zranení a dlhej prestávke. Veľa roboty na ľade nemal, no napriek tomu po dvoch tretinách svietil na ukazovateli chudobný stav 1:1 a mnohé naznačoval. 'Barani' mali hernú prevahu, aj streleckú, vždy však narážali na tuhý odpor a nepriestreľného Križana v bránke. Kapituloval síce v 10. min, no za gól od Ďatelinku, keď predtým vyrazil strelu Hickmotta, nemohol. Liptáci s navrátilcom Stehlíkom v obrane vsadili na osvedčený recept, ktorý im priniesol v tejto sezóne jeden bod z prvého vzájomného zápasu po prehre v predĺžení. V 29. min Richard Huna pohotovou prízemnou strelou vyrovnal a zo zápasu sa stala výsledková lotéria. Už v 6. min trafil Kafka žŕdku, na druhej strane Liptákom trvalo dosť dlho, kým vôbec bránku domácich ohrozili. Najskôr Števuliakovi skĺzol v 16. min v rozhodujúcom momente z čepele hokejky a v 17. min sa nájazd Urama skončil nepresnou strelou. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, hostia vsadili hlavne na rýchle výpady a okrem gólu sa v šanciach nepresadili Rud. Huna a Kriška, čo bol len zlomok príležitostí ktoré spálili domáci. Postupne pred Križanom nepochodili Sarault, Tománek, Cebák, Róth, Surový, v pološanciach aj ďalší a výsledok bol neustále na vážkach. V úvode tretej tretine ešte v trvajúcej presilovke strele Maioneho chýbali milimetre, aby skončila v bránke. V 48. min odklial čaro Križana kapitán domácich Surový, keď presne zamieril z pravého kruhu vhadzovania. Pokoj do záveru zápasu mohli vniesť v 54. min Maione a Tománek, ďalší gól nepridali, zápas síce dospel do dramatického power play záveru 87 sekúnd pred koncom, no bez gólového efektu.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Začali sme dobre, škoda, že potom sme viac hrali po rohoch. Postupne sme sa začali presadzovať priamočiarejšie, no chýbal nám pri dorážkach dôraz a zdravá agresivita. Mikuláš veľmi dobre bránil, bol nebezpečný v protiútokoch, mal výborného brankára. Veľkou bojovnosťou sme zápas nakoniec dotiahli do víťazstva."

Ján Cibuľa (L. Mikuláš): "Bolo to bojovné stretnutie z našej strany. Dostali sme sa v úvode pod tlak, výrazne nás súper prestrieľal, no prehrávali sme len o gól vďaka obrane a Križanovi. Škoda, že sme nebodovali, chlapcov však treba pochváliť za výkon."