Novinky - 16.11.2016 23:20

Z náskoku v tabuľke nám po šlágri ubudlo

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste
Góly a asistencie: 37. Hickmott (Maione, Bezúch), 42. Hickmott (Maione, T. Surový) – 39. Bartánus (Šedivý, Miklík), 49. Hruška (Varga), 54. Šedivý (Klíma)

Vylúčení: 4:5 na dve min., navyše Matoušek (BB) 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, J. Konc - Smrek, Bednár, 2841 divákov

HC '05 Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, Kubka, Ďatelinka, Mihalik, Matuškin, Cebák - Buc, Surový, Hickmott - Tománek, Truchno, Lunter - Lamper, Češík, Matoušek - Bezúch, Tamáši, Róth

HC Košice: Habal (Kopřiva) - Vašíček, Deyl, Matejka, Dudáš, Šmach, Šedivý, Pavúk - Bartánus, Suja, Miklík - Milý, Boltun, Hričina - Varga, Klíma, Bicek - Bartoš, Hruška, Šoltés

Šláger jubilejného 20. kola sa pod Urpínom začal atraktívne. Košičania už od úvodu útočili, do nebezpečných brejkových pozícií sa dostali Hričina s Bicekom, ale ani jeden z nich zoči-voči Bacashihuovi nepochodil. V siedmej minúte si dobrú šancu vypracovali aj domáci hokejisti, keď sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, ale Matoušek v ňom pred Habalom nebol úspešný. V trinástej minúte si Oceliari vypýtali prvú presilovku v zápase, avšak Suja po Bicekovej prihrávke iba tesne prestrelil odkrytú časť banskobystrickej bránky. Do prestávky si potom v početnej výhode zahrali aj domáci, a to dokonca trikrát, ale skóre sa im otvoriť nepodarilo.

Druhá dvadsaťminútovka sa začala za stavu 0:0. Aktívni Bystričania sa ihneď v úvode dostali do vynikajúcej streleckej pozície, ale ranu Matouška vyrazil lapačkou Habal. Košický gólman bol v pohotovosti aj v 27. minúte, keď betónom vyrazil Surového strelu z medzikružia a puk za svoj chrbát nepúšťal. Prvý presný zásah stretnutia napokon prišiel v početnej nerovnováhe v druhej polhodine hry, keď vylúčenie Vašíčka využil strelou z ľavého kruhu Hickmott. Banská Bystrica s vedením 1:0 pokračovala vo veľkej snahe a útočila aj ďalej, ale Maioneho ranu z medzikružia Habal vychytal. Tým udržal šancu na rýchle vyrovnanie pre svojich spoluhráčov, ktorým sa to napokon aj podarilo. Ešte pred prestávkou tečoval Šedivého strelu Bartánus a vyrovnal na 1:1.

V úvode poslednej tretiny sa domáci vrhli do útoku a ich odmenou bol druhý gól Hickmotta. Banskobystričania aj s vedením pokračovali aktívne a vzápätí mohol skórovať aj Surový, ale Habal odolal. Oceliari sa na ľadovej ploche nevzdávali a bojovali o každý puk. Ocenením ich obetavého prístupu bolo vyrovnanie v 49. minúte, keď sa presadil vysunutý Hruška. Za stavu 2:2 sa duel mohol začať v podstate od začiatku, avšak s psychickou výhodou na strane Košičanov. Tí boli rozbehnutí a napokon to aj využili v 54. minúte, keď sa tvrdou ranou od modrej čiary presadil Šedivý a dostal Košice do vedenia 3:2. Na to sa domáci v samom závere snažili reagovať oddychovým časom i hrou bez brankára, ale bezúspešne.