Novinky - 28.10.2016 21:53

Banská Bystrica zdolala domáci Trenčín 3:2 po predĺžení

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Dukla Trenčín neuspela na vlastnom ľade s Banskou Bystricou, keď prehrala 2:3 po predĺžení v piatkovom 16. kole slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. "Vojaci" sa ujali vedenia v 11. min zásluhou Petra Ölveckého, no o necelú minútu neskôr vyrovnal Mário Lunter. V 22. min naklonil misky váh na stranu domácich Radoslav Tybor - 2:1. Trenčín však napokon nedokázal udržať výsledok. V 55. min si hostia gólom Petra Kafku vynútili predĺženie a v ňom o druhom bode pre "baranov" rozhodol Dávid Buc. Banská Bystrica si pripísala tretie víťazstvo v sérii, naopak Dukla sa neradovala už v treťom dueli po sebe.

Tipsport liga 2016/2017 - 16. kolo - piatok:

HK Dukla Trenčín - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 11. Ölvecký (Holenda, M. Novák) 22. Tybor (J. Švec, Briestenský) - 12. Lunter (Bortňák, Kafka), 55. Kafka (Lunter, Bortňák), 62. Buc Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Baluška - Synek, Stanzel, 2104 divákov

Zostavy:
Trenčín: Chábera - Holenda, M. Novák, L. Kozák, Albers, Bohunický, Hatala, Jáchym - Marcel Hossa, Kopecký, Ölvecký - J. Gašparovič, Veilleux, Tybor - Sojčík, Šimun, Síkela - Briestenský, J. Švec
Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, Róth - Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, Bortňák, Lunter - Lamper, M. Češík, Matoušek - Truchno, Tamáši, Andrisík