Novinky - 25.09.2016 22:52

Banská Bystrica doma nestačila na Trenčín

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Úradujúci vicemajster najvyššej slovenskej hokejovej súťaže z Banskej Bystrice doma prehral s Trenčínom 2:3 v nedeľňajšom súboji 7. kola Tipsport ligy 2016/2017. Hostia sa ujali vedenia v prvej tretine zásluhou Jakuba Gašparoviča, druhý gól pridal v závere druhého dejstva Michal Novák. Domáci sa nevzdali a záverečnej tretine v priebehu 31 sekúnd zásahmi Matthewa Maioneho a Davida Buca vyrovnali. Obrat však nezavŕšili, o triumfe Trenčanov rozhodol v 51. min Matúš Holenda.

Tipsport liga 2016/2017 - 7. kolo - nedeľa:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 48. Maione (Wishart, T. Surový), 49. Buc (T. Surový, Maione) - 12. J. Gašparovič (Tybor, Holenda), 40. M. Novák (Holenda, Marcel Hossa), 51. Holenda (Ölvecký, Macel Hossa)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše I. Ďatelinka (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Riš, Jobbágy, 2184 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ťavoda - Buc, T. Surový, Hickmott - Bezúch, Bortňák, Truchno - Andrisík, M. Češík, Matoušek - Róth, Tamáši, Ferleťák
Trenčín: Chábera - L. Kozák, Drgoň, Holenda, M. Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák - Marcel Hossa, Veilleux, Ölvecký - J. Gašparovič, Kalináč, Tybor - Sojčík, Michal Hlinka, L. Novák - Briestenský, Švec, D. Novák