Novinky - 23.09.2016 22:00

Banská Bystrica dala v Nových Zámkoch deväť gólov

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Hráči Banskej Bystrice si schuti zastrieľali v piatkovom zápase 6. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 na ľade Nových Zámkov a pripísali si vysoké víťazstvo 9:2. Vicemajster strelil už v prvej tretine štyri góly, po treťom brankára Mareka Šimka nahradil Marko Borároš. Ten však vydržal na ploche len do 25. min, za desať minút totiž dostal dva góly. Strelecký koncert hostí ustal až v 36. min, keď na 9:2 zvýšil Kanaďan Mathew Maione. V tíme Banskej Bystrice po štyri kanadské body nazbierali Dávid Buc (1+3) a Jordan Hickmott (2+2). "Barani" dosiahli až štyri v početnej výhode. Banská Bystrica je po piatku tretia, Nové Zámky klesli na 6. pozíciu.

Tipsport liga 2016/2017 - 6. kolo - piatok:

HC Nové Zámky - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:9 (0:4, 2:5, 0:0)

Góly: 25. L. Hvila (Sandgren, Kytnár), 30. Michal Hudec (Fábry) - 7. Wishart (Tamaši, Ferleťák), 12. T. Surový (Hickmott, Maione), 15. Matuškin (Buc, V. Mihálik), 17. Truchno (Bortňák, V. Mihálik), 25. Hickmott (Buc), 27. Hickmott (Maione, Matuškin), 28. Truchno (I. Ďatelinka, Bezúch), 32. Buc (Hickmott, Matuškin), 36. Maione (T. Surový, Buc)
Vylúčení: 9:3 na 2 min, navyše Petr Šindl 10 min za napadnutie zozadu a Konsta Mäkinen (obaja Nové Zámky) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:4, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - M. Orolin, Synek, 1792 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Marek Šimko (15. Borároš, 25. Marek Šimko) - Cardwell, Mäkinen, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Ďurčo, Štindl, Maier, Sucharda - Saarinen, Brabenec, Semorád - R. Lelkeš, Michal Hudec, Fábry - L. Hvila, Kytnár, Paulovič - Hegyi, Dubec
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ťavoda - Buc, T. Surový, Hickmott - Bezúch, Bortňák, Truchno - Andrisík, M. Češík, Matoušek - Róth, Tamáši, Ferleťák - P. Valent