Novinky - 11.09.2016 20:53

Košice zvíťazili v Banskej Bystrici po predĺžení

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Hokejisti HC Košice zvíťazili 3:2 po predĺženi na ľade HC '05 iClinic Banská Bystrica v zápase nedeľňajšieho 2. kola Tipsport ligy 2016/2017. Domáci "barani" ešte šesť minút pred koncom viedli 2:1 gólmi Jordana Hickmotta a Tya Wisharta, "oceliari" však vyrovnali zásluhou presného zásahu Mareka Bartánusa a v predĺžení im zabezpečil zisk bodu navyše Ladislav Nagy. Košičania vybojovali v novom ročníku druhé víťazstvo, Banskobystričania majú na svojom konte dve prehry.

Tipsport liga 2016/2017 - 2. kolo - nedeľa:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 10. Hickmott (Matuškin, Maione), 47. Wishart (J. Bezúch, Maione) - 29. Spilar (Suja), 54. M. Bartánus (M. Dudáš, R. Hruška), 64. L. Nagy (E. Šedivý, Habal)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: I. Ďatelinka (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Goga - Výleta, Tvrdoň, 2395 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ferleťák, Ťavoda - Kafka, T. Surový, Hickmott - Bezúch, Bortňák, Truchno - Lamper, M. Češík, Matoušek - Róth, Tamáši, Andrisík
Košice: Habal - M. Dudáš, Deyl, Šmach, L. Matejka, E. Šedivý, Michalčin, I. Jankovič - L. Nagy, Suja, Spilar - M. Bartánus, R. Hruška, Bicek - Tibor Varga, J. Milý, Hričina - P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés