Novinky - 29.08.2016 10:36

Viedeň odchádza s debaklom, Kafka s hetrikom

Huste.tv Autor: Huste.tv

Góly: 24. Kafka (Ďatelinka), 27. Hickmott (Kafka, T. Surový), 29. Kafka (Hickmott, T. Surový), 47. Ďatelinka (Mikuš, Lamper), 57. Matushkin (Maione), 60. Kafka (Maione) – 15. Ferland (Tessier)

Vylúčenia na 2 min.:, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ján Majling, Miroslav Kollár – Martin Číž, Richard Ivan, 1 066 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Mikuš, Wishart, Maione, Gründling, Matushkin, Ťavoda – Kafka, T. Surový, Hickmott – Trukhno, Tamáši, Bezúch – Matoušek, Bortňák, Lamper – Andrisík, M. Surový, Róth

UPC Vienna Capitals: Lamoureux (58. Zimmermann) – Cuma, McKiernan, Fraser, Bowman, Brocklehurst, Lakos, Pelz, Hackl – Pollastrone, Vause, Nodl – Holzapfel, Tessier, Ferland – Bauer, Bolterie, Grosslercher – Artner, Schlogl, Ranftl

V poslednom domácom prípravnom stretnutí sa barani predstavili pred svojimi fanúšikmi proti súperovi z EBEL ligy UPC Vienna Capitals. V úvode prvej tretiny šikovne strieľal bez prípravy Lamper, puk sa odrazil od zadného mantinelu do bránkoviska súpera, no Lamperovi a ani Matoušekovi sa puk za bránkovú čiaru nepodarilo pretlačiť. Potom prevzal hru do svojich rúk súper. V 4. min zvonila pravá tyčka Bacashihuovej bránky po strele Pollastroneho. Viedeň mala v prvej časti hry možnosť hrať až tri presilové hry, no iba zásluhou nášho brankára sme z oslabenia neinkasovali. V 15. min bol už však prikrátky na strelu hosťujúceho kapitána Ferlanda, ktorý po rýchlom protiútoku našiel medzeru pod vyrážačkou Jasona – 0:1.
Začiatok prostrednej časti hry začínali hostia v početnej výhode, no všetky ich strely zlikvidoval bystrický gólman. V 23. min sa zastreloval Kafka, keď jeho tvrdú strelu vyrazil Lamoreux iba nad seba, ale puk sa neprekĺzal po jeho chrbte do brány. Bystrický kanonier si všetko vynahradil v našej presilovke v 24. min, keď usmernil Ďatelinkovu strelu. V 27. min sa nám podarilo zúžitkovať druhú presilovú hru, keď po peknej kombinácií Kafku s T. Surovým zakončoval z medzi kruhov Hickmott. Výbornú 5 minútovku zavŕšil svojim druhým gólom Kafka. V prečíslení 2:1 sa s Hickmottom pohrali s obranou súpera – 3:1. Súper zostal zaskočený bleskovým otočením skóre v jeho neprospech. Znížiť mohol ale v 35. min v presilovej hre, no Bacashihua zlikvidoval dobrú príležitosť Bowmana. Spoľahlivý bol aj v 38. min, keď našu zlú rozohrávku nepotrestal osamotený Ferland.
V tretej tretine sme pokračovali vo výkone z druhej tretiny, súper nám nechal až veľa priestoru na kombináciu. V 47. min v končiacej presilovke prekvapil delovkou od ľavého mantinelu hosťujúceho gólmana Ďatelinka – 4:1. Záver zápasu sa už niesol v našej dominancii, hostia to psychicky nezvládli a vyprovokovali aj hromadnú šarvátku. Piaty gól pridal v presilovke Matushkin, keď sám v nájazde blafákom medzi nohy prekonal súperovho brankára. 31 sekúnd pred koncom zavŕšil v presilovke o dvoch hráčov hetrik a aj skóre stretnutia Petr Kafka.