Novinky - 19.08.2016 08:28

Trenčín sme zdolali po nájazdoch

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: hc05
Góly: 40. T. Surový (Ferleťák), 43. M. Surový (Maione, Ďatelinka), rozhodujúci samost. nájazd premenil Maione 29. Sojčík, 37. D. Novák (Švec)

Vylúčenia na 2 min.: 6:5, navyše M. Novák (Trenčín) – 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ján Majling – Martin Číž, Richard Ivan, 1 084 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Mikuš, Ďatelinka, Gründling, Cebák, Maione, Wishart, Ťavoda, Ivanič – Bezúch, T. Surový, Kafka – Trukhno, Tamáši, Hickmott – Matoušek, Češík, Lamper – Andrisík, M. Surový, Ferleťák

Dukla Trenčín: Chábera – M. Novák, Hatala, Drgoň, Albers, Holenda, Bohunický, Ryzák, Šefčík – L. Novák, Dlouhý, Sojčík – Gašparovič, Veilleux, Ručkay – D. Novák, Švec, Hudec – Pataky, Kalináč, Kamenický

V ďalšom prípravnom stretnutí sme nastúpili proti Dukle Trenčín. V zostave už nechýbal kapitán Tomáš Surový a tak isto dve nové tváre Mathew Maione a Slava Trukhno. V prvej tretine sa zo začiatku obidve mužstvá nedostali do vážnejšej šance, zaujalo prečíslenie dvoch na jedného Lampera s Matoušekom, druhý menovaný nedokázal prekonať bekhendovým blafákom Cháberu. Viac akcií ponúklo druhé dejstvo. Na jeho začiatku Košarišťan vychytal blafák Veilleuxa. V dobrom svetle sa ukázal pri hre 4:4 Mathew Maione, zatlačili sme hostí v ich pásme, no skórovať sa nám nepodarilo.V 29. minúte prišlo v našej početnej výhode nedorozumenie Košarišťana s Matoušekom a Sojčík nemal problém otvoriť skóre do opustenej brány. Barani odpovedali hneď po vhadzovaní, ale Kafkovi sa nepodarilo pretlačiť puk do Cháberovej brány. V polovici stretnutia dostal prihrávku z poza vlastnej brány Kalináč, Košarišťan bol ale pri jeho blafáku úspešnejší. V 37. minúte už bol ale prikrátky na D. Nováka, ktorý zúžitkoval prihrávku Šveca. Druhý inkasovaný gól nakopol hráčov HC ´05, v 38. minúte Češík bez prípravy trafil Cháberovu lapačku, v 40. Minúte už ale Tomáš Surový v úniku znížil skóre na 1:2. V záverečnej tretine vyrovnanie nenechalo na seba dlho čakať, presilovú hru využil v 43. minúte M. Surový, keď tečoval Maioneho nahodený puk. Misky váh mohol nakloniť na bystrickú stranu Matoušek v oslabení, keď dobre vypichol rozohrávku hostí, no skórovať tiesnený nedokázal. V závere mali obidve mužstvá na skórovanie, v poslednej minúte sa to ale nepodarilo na trenčianskej strane D. Novákovi a na druhej strane pár sekúnd pred koncom v prečíslení M. Surový. V nájazdoch boli úspešní iba bystrickí strelci Maione s Kafkom.

Nasledujúce stretnutie odohráme opäť na domácom ľade vo štrvtok 18. augusta o 17.30 h proti maďarskému Féhervár AV19.