Novinky - 18.03.2016 22:11

Nad vojakmi vedieme 3:1, prvý mečbal už v nedeľu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

HK Dukla Trenčín – HC´ 05 iClinic Banská Bystrica 0:1 po predl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1) - na zápasy 1:3

Góly a asistencie: 62. Roussel (Tománek)

Vylúčení: 6:4 na dve minúty, presilové hry: 0:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 23:40

Rozhodovali: V. Baluška, J. Kubuš – L. Kacej, M. Stanzel, 5183 divákov

HK Dukla Trenčín: Chábera – Drtina, M. Novák, Rehák, Drgoň, Ryzák, Holenda, Hatala – Mich. Hlinka, Dlouhý, Sojčík – Šišovský, Stümpel, Jak. Gašparovič – Melichárek, V. Nemec, D. Hudec – D. Novák, Troliga, J. Švec - Pataky

HC´ 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Šmach, Rousel, Pujacs, Gründling, Čížek, Majeský, Sandgren – Majdan, Bortňák, Tománek – Hvila, Kytnár, Bast – Matoušek, Zigo, Lamper – Gillies, Handzuš, Lunter

Ako prví si obsadili útočné pásmo Bystričania, no šanca sa vyskytla i na domácej strane, keď sa Melichárek predral dopredu a z pravého kruhu vyslal na Bacashihua delovku. V 4. minúte odštartovali hostia prvú presilovú hru, od modrej strieľal Majdan, o teč sa postaral Handzuš. Ich pokračujúci tlak prerušilo až  Gründlingovo vylúčenie; spoza pravého kruhu tesne minul Gašparovič, následne sa snažil predrať puk do bránky Troliga. V 17. minúte mal gól na hokejke Nemec, keď dostal spoza bránky prihrávku od Hudeca, no jeho strela z medzikružia bola privysoká. V samom závere čelili Trenčania oslabeniu o dvoch hráčov, no Hlinkove obetavé hádzanie sa do striel  zabránilo otvoreniu gólového skóre.

Aj začiatok druhej časti vyšiel lepšie hosťom, ktorí obsadili územie pred Cháberom, Tománek pálil z ľavého kruhu, pred bránu nahadzoval puk na možný teč Bortňák. Bacashihua na druhej strane musel byť však tiež v pozore, nepríjemnou strelou spomedzi kruhov ho otestoval Hlinka. Bystričanom bola poskytnutá ďalšia presilová hra, no paradoxne v najväčšej šanci sa ocitol Sojčík; v brejku dostal prihrávku od Dlouhého, no nenamieril to presne. Následne na druhej strane pohrozil Majdan,  keď dostal prihrávku rovno pred bránkovisko, no svoju strelu namieril privysoko. 37. minúta priniesla pre domácich priaznivcov infarktový stav, keď na pravej strane osamotený Gašparovič nedokázal obstreliť Bacashihua.

Spomínaný gólman sa musel mať poriadne na pozore i v záverečnej tretine, kedy mu vo veľkom pohrozil Hlinka, Melichárek či Michal Novák. Na druhej strane postrašil strelou spoza pravého kruhu Roussel, Chábera vytiahol skvelý zákrok lapačkou. Šťastie neprialo ani Hvilovi, ktorý po obkorčuľovaní bránky zodvihol puk len do brankára. 53. minúta hokeja znamenala pre trenčianskych divákov infarktový stav číslo dva,  keď osamotený Hudec nedokázal zblízka prekonať presúvajúceho sa  Bacashihua. Veľkú šancu nevyužil pred koncom tiež Majdan, keď tečoval spred bránky, a priestor napokon dostalo predĺženie. Už na jeho začiatku sa ale Rousselovi podarilo dostať puk za Cháberu, keď vystrelil z uhla z pravej strany, a svojmu tímu tak zabezpečil výhru.

Hlasy trénerov

Vladimír Országh (tréner HC´ 05 iClinic Banská Bystrica): „Aj napriek tomu, že padol len jeden gól, videli sme veľmi dobrý zápas z oboch strán. Dá sa povedať, že oba tímy dodržiavali taktiku, ktorá bola zvolená a obaja brankári veľmi dobre chytali. Bol to boj až do konca a som veľmi rád, že sme to zvládli, lebo Trenčín je veľmi húževnaté mužstvo. Možno sme mali opticky viac z hry, ale domáci nás do vyložených šancí nepúšťali. Som veľmi spokojný  s výkonom.“

Marcel Hanzal (tréner HK Dukla Trenčín): „Bol to boj a ľudia k tomu pridali svoje. Snažili sme sa vyhrať a možno, že tých šancí bolo menej, ale myslím, že diváci si prišli na svoje. Dnes možno fakt vyhral ten šťastnejší, no je to šport a tak niekto musí vyhrať a niekto prehrať. My neskladáme zbrane, Dukle sa už párkrát podarilo takmer nemožné. Urobíme maximum pre to, aby sa séria vrátila do Trenčína.“