Novinky - 17.03.2016 21:49

Tretie štvrťfinále rozhodli samostatné nájazdy

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Janka Danková/huste

HK Dukla Trenčín – HC´ 05 iClinic Banská Bystrica 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Góly a asistencie: 32. Dlouhý (Sojčík, Hlinka) – 19. Bast (Roussel, Kytnár), rozhodujúci sam. nájazd Tománek

Vylúčení: 2:6 na dve minúty, navyše Hlinka (TN) 10min za napadnutie hlavy a krku, presilové hry: 0:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 43:26

Rozhodovali: M. Novák, P. Jonák – R. Výleta, J. Tvrdoň, 4538 divákov

HK Dukla Trenčín: Chábera – Drtina, M. Novák, Rehák, Drgoň, Ryzák, Holenda, Hatala – Mich. Hlinka, Dlouhý, Sojčík – Šišovský, Stümpel, Jak. Gašparovič – Melichárek, V. Nemec, D. Hudec – D. Novák, Troliga, J. Švec - Briestenský

HC´ 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Šmach, Rousel, Pujacs, Gründling, Čížek, Majeský, Sandgren – Majdan, Bortňák, Tománek – Hvila, Kytnár, Bast, Matoušek, Zigo, Lamper – Gillies, Handzuš, Lunter

Trenčania odštartovali tretí štvrťfinálový zápas za mohutnej podpory fanúšikov, už v 2. minúte im bola ponúknutá presilová hra, počas ktorej nepríjemne vypálil z pravého kruhu Melichárek. Preverená bola i Cháberova pozornosť, keď hostia pritvrdili a zľava pohrozil Lamper. Stretnutie začali sprevádzať  šarvátky, ktoré sa rozhodcovia rozhodli nepotrestať a tak sa zvyšujúci tlak v telách hráčov prejavoval i na samotnej hre. V 15. minúte predviedol ďalší zo skvelých zákrokov Chábera, keď Ďatelinka vypálil od modrej a jeho spoluhráči sa pokúšali o dorážky. Pred koncom tretiny si oba tímy zahrali hru v početnej výhode; šikovná bystrická obrana si územie pred Bacashihuom postrážila, naopak na druhej strane zostal nepokrytý Bast a ten z ľavej strany otvoril gólové skóre.

Stredné dejstvo začalo presilovkou Trenčína, ktorá mala skutočne bojovný nádych; najskôr strieľal Stümpel, následne poslal puk dopredu M. Novák, dorážať sa snažil Hlinka. Na druhej strane si museli domáci dávať pozor na Tománka, ktorý sa individuálnymi šancami pokúšal zvýšiť vedenie bystrického tímu. Namiesto zvýšenia však nasledovalo vyrovnanie, keď sa podarilo získať puk Dlouhému a spred bránky to zavesil do pravého horného rohu. Na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne zavládla radosť, aká tu v túto sezónu ešte nebola a práve toto mohutné skandovanie zrejme dodalo žlto-červeným odhodlanie a silu do ďalších bojov. Hotovú tutovku mal na hokejke Gašparovič, ktorý to skúšal zblízka ponad vyrážačku, no Bacashihua jeho úmysel prečítal. Spomínaný gólman podržal svoj tím vo veľkom i v samom závere počas oslabenia o dvoch hráčov, keď vychytal Stümpela, Gašparoviča i Michala Nováka.

Poslednú časť odštartovali Trenčania obrovskou šancou vo vlastnom oslabení – Sojčík ponechal puk Gašparovičovi, ktorý to osamotený vyskúšal blafákom, no ani následné dorážky za Bacashihuom neskončili. Spoza obrancu tesne minul Švec, do lavíny trenčianskych striel prispel i Troliga. Na druhej strane pohrozil osamotený Gillies, no Cháberovi postačil na zastavenie puku betón. Hra ponúkla obrovské množstvo šancí a to prevažne na domácej strane, hrdinami tohto stretnutia boli jednoznačne brankári. Len 34 sekúnd pred koncom prežili trenčianski fanúšikovia azda klinickú smrť, keď osamotený Zigo len tesne minul bránku.

Predĺženie prinieslo pomerne opatrnú hru na oboch stranách, napriek tomu si mužstvá dokázali vybojovať príležitosti; Bortňák to skúšal na Cháberu dvakrát, strela spred bránkoviska ani z ľavého kruhu za ním ale neskončila, na druhej strane sa za hlavu chytal Šišovský, keď mu nevyšla strela zblízka. Rovnako neúspešný bol Hlinka a tak priestor dostali samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší hostia, konkrétne Tománek rozhodol o víťazstve svojho celku.

Hlasy trénerov

Vladimír Országh (tréner HC´ 05 iClinic Banská Bystrica): „Myslím, že sme videli kvalitný, bojovný zápas. Prvá tretina bola vyrovnaná, mali sme v nej dobrý pohyb, no druhú sme hrali zle. Bola to naša najhoršia tretina v play-off. Trenčín začínal mať prevahu, no ustáli sme to a v tretej tretine sme hru vyrovnali. Dotiahli sme to do nájazdov, kde sme mali šťastnejšiu ruku.“

Marcel Hanzal (tréner HK Dukla Trenčín): „Prvá tretina bola opatrnejšia a každý čakal, čo sa bude diať. Inkasovali sme prvý gól, no zareagovali sme, a v druhej časti sme boli možno aj lepší. Záver bol znova vyrovnaný, nájazdy nám však nevyšli. Ďakujeme ľuďom, ktorí prišli, hráčom to určite dodalo energiu a dúfam, že prídu i zajtra a pomôžu nám, aby sme vyhrali.“