Novinky - 06.03.2016 23:14

Brendl rozhodol pohronské derby

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: TASR, HKM

HKM Zvolen - HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Semorád (Bagin, Puliš), 62. Brendl (Andersons) – 36. Bortňák (Tománek). Rozhodovali: Baluška, J. Konc – M. Orolín, Stanzel. Vylúčení 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. 3030 divákov.

HKM Zvolen: Cibuľa – Bagin, Juraško, Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, Semorád – Brendl, L. Jurík, Obdržálek – J. Jurík, Mráz, Klhůfek –  Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo
HC'05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Roussel, Pujacs, Čížek, Gründling, I. Majeský, Sandgren, Petran, Šmach – Lamper, Zigo, Lunter - Hvila, Kytnár, Gillies - Majdan, Bast, Tománek – Bezúch, Lucenius, Matoušek

Prvá tretina vyšla lepšie domácim hokejistom. Už v druhej minúte mohli ísť do vedenia, keď sa v oslabení na bystrického brankára Košarišťana rútili Klhůfek s Mrázom, no posledne menovaný nevyužil svoju príležitosť. Zvolen sa predsa len radoval z gólu v piatej min, keď Bagin vystrelil spoza kruhu a puk po teči Semoráda skončil v bránke. Druhý gól mohol pridať Obdržálek, ale z dvoch metrov neuspel pred gólmanom "baranov". Na opačnej strane hrozil iba kanonier Hvila, ale recept na Cibuľu nenašiel. V oboch tímoch dostali prednosť brankárske dvojky, ktoré sa zhostili príležitosti veľmi dobre. V pätnástej minúte zazvonila žŕdka na hosťujúcej bránke po strele Juríka.

V druhej tretine bola lepšia Banská Bystrica. Hostia mali viac šancí, ale dlho sa nevedeli presadiť. Roussel neuspel z prvej pri pravej žrdi, vyrovnanie neprišlo ani v dvojminútovej presilovke piatich proti trom a v polovici zápasu neprehodil Zigo ležiaceho Cibuľu. Domáci mali iba jedinú vážnejšiu možnosť Juríkom, ale Košarišťan bol pozorný. Gólový moment hostí prišiel až v presilovke v 36. min. Tománek z pravej strany ideálne našiel na ľavej Bortňáka, ktorý nemal problém poslať puk do odkrytej časti bránky.

V tretej tretine sa hral otvorený hokej už bez zraneného hosťujúceho obrancu Majeského. Oba tímy chceli vyhrať a pokúšali sa o druhý gól. Zblízka najprv neuspeli Bystričania Lunter a Majdan. Domáci mohli ísť do vedenia po úniku Obdržálka s Brendlom, ktorý heuspel zoči-voči bystrickému gólmanovi. V 50. minúte na Košarišťanovi stroskotal aj Škvaridlo. Vzruch bol i pred Cibuľom, keď sa pred neho natlačil v presilovke Tománek a neskôr Majdan, obaja však skóre nemenili. Nepodarilo sa to ani Hvilovi, ktorý trafil žŕdku zvolenskej bránky. Zápas tak dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolen Brendl.

Josef Turek (tréner HKM Zvolen):  „Kľúčové pre nás je, že proti vynikajúcemu súperovi sme uhrali body. Ustáli sme presilovku päť na tri, to bol dôležitý moment. Výborne chytal Cibuľa v bráne. Musím pochváliť všetkých hráčov, ktorí kvôli korektúram nastúpili do zápasu. Bol to parádny zápas z oboch strán.“

Vladimír Országh (tréner HC´05 iClinic B.Bystrica):  „Myslím, že sme videli atraktívny zápas hlavne pre divákov. Množstvo šancí na obidvoch stranách. Hralo sa hore dole, pre trénerov trošku hlavybôľ. Mali sme veľa dobrých vecí ale takisto sme mali veľa okienok. Zvolen prvú tretinu bol lepší, v druhej sme sa zlepšili my, v tretej tretine vyrovnaný hokej. V predĺžení sme spravili chybu, prepadli sme, súper sa dostal do prečíslenia a prehrali sme 2:1.“