Novinky - 26.02.2016 23:22

Piata výhra v rade, ale takýto gól?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste

Piatkový duel 51. kola hokejovej Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a Trenčínom priniesol gólové hody a triumf domácich 6:3. Hráči spod Urpína vykročili za piatym triumfom v rade tromi presnými zásahmi v prvej tretine, postupne skórovali Niclas Lucenius, Milan Kytnár a Tomáš Zigo. Gólovo najbohatšia bola prostredná časť hry, v ktorej brankári inkasovali dovedna päťkrát. "Barani" sa počas druhej dvadsaťminútovky opäť presadili trikrát. Kozmetickú úpravu výsledku na 3:6 z pohľadu "vojakov" zariadil v 54. min Peter Sojčík. Kuriozitou zápasu bol gól sekundu pred koncom druhej tretiny, keď sa puk pri avizovanej presilovej hre domácich nečakane ocitol v opustenej bránke Bystričanov a priznaný bol brankárovi hostí Petrovi Kutejovi.

Tipsport liga 2015/2016 - 51. kolo - piatok:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - Dukla Trenčín 6:3 (3:0, 3:2, 0:1)

Góly: 6. Lucenius (Gillies, Sandgren), 12. Kytnár (Lucenius, Roussel), 15. Zigo (Lunter, Matoušek), 29. Sandgren (Matoušek), 30. Bortňák (R. Tománek, Majdan), 35. Lunter - 27. T. Melichárek (Denis Hudec), 40. Kutej, 54. Sojčík (J. Gašparovič)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Tvrdoň, Výleta, 1993 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua - Ivan Majeský, Sandgren, Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Petran, Šmach - Majdan, Bortňák, R. Tománek - Hvila, Kytnár, Bajaruns - Lunter, Zigo, Matoušek - Gillies, Lucenius, J. Bezúch
Trenčín: Chábera (30. Kutej) - Drtina, M. Novák, Holenda, Drgoň, Denis Rehák, Hatala, Špankovič, Danko - Šišovský, V. Nemec, R. Dlouhý - Sojčík, Stümpel, J. Gašparovič - T. Melichárek, Troliga, Denis Hudec - Briestenský, Švec, O. Pataky