Novinky - 08.02.2016 16:41

Pod Zoborom tesné víťazstvo Nitry nad Banskou Bystricou

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Bodovo sa v stretnutí najviac darilo nitrianskemu krídelníkovi Henrichovi Ručkayovi, ktorý k presnému zásahu zo záveru prvej časti pridal v ďalšom dejstve aj dve asistencie. Nitra sa v tabuľke priblížila vedúcim Košiciam na rozdiel troch bodov a udržala si postavenie na druhej priečke pred tretím Zvolenom.

Tipsport liga 2015/2016 - 46. kolo - nedeľa:

HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
Góly: 7. Macík (J. Štefanka, P. König), 20. H. Ručkay (Kutálek), 36. Beca (H. Ručkay), 39. Podhradský (H. Ručkay) - 31. Kytnár (Lucenius), 58. Gründling (Lamper), 60. Bast (Roussel)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čech, Polák - Junek, Šefčík, 2904 divákov

Zostavy:
Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Milo, P. König, Mezei, Podhradský, F. Kuzma - M. Slovák, Blackwater, Pupák - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Bajtek, Bene, E. Piačka
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Roussel, Pujacs, Petran, V. Čížek - Majdan, Zigo, R. Tománek - Lucenius, Bast, Lunter - Lamper, Kytnár, Matoušek - Ambroz, M. Surový, Ferleťák

Vladimír Országh (B. Bystrica)

„Mali sme veľmi slabú prvú tretinu. Akoby sme boli ešte poznačení zápasom so Zvolenom. Hneď v úvode prišli dve oslabenia, čím sme Nitru dostali na koňa. Domáci boli v prvej tretine jednoznačne lepší. Urobili sme potom korektúry v zostave. V hre 5 na 5 to potom malo v druhej i tretej tretine nejakú fazónu, ale rozhodli presilovky a oslabenia. Tie naše presilové hry boli katastrofálne,  poriadne sme sa ani nedostali do tretiny. Naopak, Nitra dala v početnej výhode tri góly. To bol najväčší rozdiel. Ak inkasujeme tri góly v oslabeniach a nevyužijeme ani jednu početnú výhodu, nemôžeme myslieť na víťazstvo.“

Andrej Kmeč (Nitra)

„Mali sme výbornú prvú tretinu, v ktorej sme boli jasne lepší. Dali sme dva góly, no mohlo ich byť určite viac. V druhej tretine sme nedostali niektoré ľahké puky von z pásma, urobili sme pár zbytočných zakázaných uvoľnení a hostia mali vďaka tomu opticky viac z hry. Ale v druhej polovici druhej tretiny sme využili dve presilovky. V tretej tretine sme súpera držali na dištanc, nepúšťali sme ho do šancí. V závere sme však dostali dva góly, čo by sa nemalo stávať. No celkovo sme podali výborný výkon a vyhrali sme zaslúžené. Rád by som sa ešte pristavil pre téme Joža Stümpela, lebo vzniká okolo toho veľmi veľa fám a rečí. V utorok absolvoval s vedením klubu rozhovor, kde požiadal o týždeň voľna, keďže sa necíti fyzicky ani psychicky ideálne. Zobral si čas na rozmyslenie, chce si oddýchnuť od hokeja. To je celá pravda. Veríme, že po týždni pauzy dá vedieť, ako to s ním bude ďalej.“