Novinky - 14.11.2015 11:29

Košice rozhodli o víťazstve nad B. Bystricou v tretej tretine

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

"Oceliari" rozhodli o svojom úspechu v polovici tretej tretiny, keď v 48. min Suja a o štyri minúty neskôr M. Bartánus dostali domácich na koňa a tí dvojgólové vedenie už nepustili z rúk. Stredoslováci prehrali prvý raz po troch víťazstvách a v tabuľke ich na 3. mieste preskočila Nitra. Košice sú s jednobodovým mankom piate, ich výsledková kríza z úvodu sezóny je, zdá sa, definitívne zažehnaná.

Tipsport liga 2015/2016 - 20. kolo - piatok:

HC Košice - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 13. Lapšanský (P. Bartoš, E. Šedivý), 24. E. Šedivý (Bicek), 48. Suja (M. Bartánus, Bicek), 52. M. Bartánus - 8. Lamper (Róth), 32. O. Mikula (Petran)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše: Lapšanský (Košice) 5+DKZ za napadnutie do oblasti hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Juraj Konc - Gajan, Holienka, 4364 divákov

Zostavy:
Košice: T. Halász - M. Dudáš, Cebák, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk, Šoltés, M. Macejko - P. Bartoš, T. Hrnka, Lapšanský - M. Bartánus, Suja, Bicek - Boltun, Češík, Lelkeš - Bortňák, R. Jenčík, T. Hričina
Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, R. Tománek - Loskot, Kytnár, L. Handlovský - R. Gašpar, Handzuš, O. Mikula - Lamper, T. Zigo, Róth