Novinky - 01.11.2015 23:06

Víťazstvo po nájazdoch si odviezli „barani“

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: TASR, HKM, foto: HKM / Branislav Šníder

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 23. Obdržálek (D. Krejčí, J. Jurík), 24. Brabenec (Puliš, Juraško), 54. D. Krejčí (J. Jurík, Obdržálek) - 33. T. Zigo (Šmach, M. Hudec), 40. Kytnár (Handzuš, I. Ďatelinka), 60. Handzuš (Majdan, M. Hudec), rozhodujúci sam. nájazd: Handzuš
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Lunter a Gillies (obaja B. Bystrica) 5+DKZ, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, P. Stano - Šefčík, Tvrdoň, 3420 divákov

Zostavy:
Zvolen:
Baroš - Juraško, Bagin, Andersons, Krejčí, Habšuda, Ivan, Hataš, F. Fekiač - Puliš, Brabenec, Semorád - J. Jurík, Mráz, Obdržálek - Ďaloga, T. Klíma, Klhůfek - Žilka, V. Fekiač, Kentoš
Banská Bystrica:
Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, I. Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, Gillies - Loskot, Kytnár, O. Mikula - M. Hudec, Handzuš, Lunter - Lamper, T. Zigo, Matoušek

V 24. minúte by už ťažko niekto tipoval, že sa zápas onedlho zvrtne a vyústi do dramatickej tretej tretiny. Po bezgólovej remíze, v ktorej už v druhej minúte nastrelil Jurík žŕdku a šance nevyužili zo Zvolenčanov aj Mráz, Puliš i Semorád, chýbalo vedúcemu tímu tabuľky jediné, a to góly. Svojho neďalekého rivala od Hronu nepúšťali ku koncovke a len Handzuš v 4. min v presilovke vystrašil brankára Baroša.
Druhá tretina priniesla dva obraty vo vývine skóre. Vyvolal ich v 22. min faul Luntera na Habšudu, rozhodcovia potrestali Banskobystričana piatimi minútami a trestom v hre s DKZ a Bacashihua obrovskému náporu už neodolal. V 23. min krásne pod žŕdku po nahrávke od Krejčího napálil Obdržálek a dlhú početnú prevahu využil o 66 sekúnd neskôr zblízka Brabenec. Prevaha na strane domácich bola očividná do takej miery, že si v 31. min zobral tréner Országh oddychový čas. Zapôsobil doslova čarovne, barani pridali a z ich snahy vyplynul presilovkový gól Zigu v 33. min, keď po strele Šmacha od modrej doklepol puk do bránky. V 40. min po Handzušovej nahrávke vyrovnal Kytnár a začínalo sa úplne odznova.
Tretiu tretinu poznačila hneď v úvode príležitosť Semoráda a Puliša, v 46. min žŕdka Handzuša a vzápätí na druhej strane prienik Klhůfka. V búrlivej atmosfére s najvyššou sezónnou návštevou nepríjemne zapôsobilo zranenie Puliša s vinníkom Gilliesom, za ktoré Kanaďan dostal päťminútový trest a rovnako ako predtým Lunter aj trest v hre s DKZ. V presilovke mali domáci možnosť rozhodnúť zápas v riadnom hracom čase, Jurík však šancu nepremenil, ani Juraško či Obdržálek a až Krejčího delovka od modrej v 54. min vpadla za chrbát Bacashihuu a rozhodla o troch bodoch Zvolena. V 56. min mal ešte na hokejke vyrovnanie v nájazde tiesnený Mikula, onedlho po perfektnom zákroku Baroša aj Galamboš, no vyrovnať sa hosťom podarilo až pri power play, s prázdnou bránkou od 58:53 min. Svoj premiérový gól v sezóne strelil zblízka Handzuš presne 55 sekúnd pred koncom a pohronské derby poslal do predĺženia a do samostnatných nájazdov. V nich boli úspešnejší hostia zásluhou Michala Handzuša.

Daniel Krejčí, strelec gólu Zvolena: "My sme odohrali dobrý zápas, súper na nás spočiatku vletel, tak ako v derby v Banskej Bystrici, bohužiaľ, dnes brali bod navyše hostia. Z gólu pár minút pred koncom som mal obrovskú radosť, no súper vyrovnal tesne pred koncom, škoda. Na nájazdy som si veril, bohužiaľ nevyšlo mi to. Takéto zápasy si hokejisti užívajú, bola skvelá atmosféra, takto si hokej predstavujem."

Josef Turek (tréner Zvolena) : „Zápas som videl úplne rovnako ako kolega, ktorý to zhodnotil presne. Sme radi za bod, pretože Bystrica hrala výborne, hlavne v druhej tretine. Výborne chytal Baroš. Myslím si že aj z našej strany parádny zápas, lebo Bystrica bola dnes veľmi silná.“
Vladimír Ország (tréner B.Bystrice) : „Myslím, že sme videli veľmi zaujímavý zápas hlavne pre divákov. Dramatický. Dnes sme vyhoreli v oslabovkách, boli sme opäť nedisciplinovaní. Zvolen ukázal svoju silu hlavne v presilových hrách , dal nám tri góly. Viac krát nás podržal brankár. Naopak v hre päť na päť sme mali viac z hry my, vytvárali sme si šance. Nakoniec chalani ukázali charakter , keď dokázali zápas otočiť za čo im ďakujem.“