Novinky - 23.10.2015 23:11

Sedem strelcov ôsmich gólov vojakom

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Hokejisti Banskej Bystrice prekvapujúco prevalcovali súpera z Trenčína 8:0 v piatkovom súboji 15. kola Tipsport ligy. V zápase najlepších dvoch obrán súťaže domáci potvrdili nepriepustnú defenzívu, ale hostia zažili pravý opak. Trenčínu nepomohlo ani striedanie brankárov po prvej tretine, keď za stavu 0:2 Jana Cháberu vystriedal Erik Kompas. Do konca druhej tretiny štyrikrát inkasoval... O osem gólov Banskej Bystrice sa podelilo sedem strelcov, jediným dvojgólovým bol Kanaďan Colton Gillies. Švédsky obranca Fredrik Sandgren pridal tri asistencie a útočník Marek Loskot gól a dve asistencie. Bystričania sa hladkým víťazstvom dotiahli bodovo na druhých Trenčanov.

Tipsport liga 2015/2016 - 15. kolo - piatok:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - Dukla Trenčín 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Góly: 5. O. Mikula, 7. Lunter (Sandgren), 24. Kytnár (Loskot, Šmach), 34. Loskot (Sandgren, Šmach), 35. I. Ďatelinka (T. Zigo, M. Hudec), 38. M. Hudec (Handzuš, Sandgren), 53. Gillies (Majdan), 59. Gillies (Galamboš, Loskot)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše Petran (Banská Bystrica) vyšší trest na 5 min a osobný trest na 20 min za údery - Ryzák vyšší trest na 4 min, osobný trest na 10 min a trest do konca zápasu za údery, Denis Hudec (obaja Trenčín) 25 min trest v hre za údery, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, M. Novák - Gajan, Smrek, 1923 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, V. Čížek, Rosandič, Handlovský, Petran - Majdan, Galamboš, Gillies - Loskot, Kytnár, O. Mikula - M. Hudec, Handzuš, Lunter - Lamper, T. Zigo, Matoušek
Trenčín: Chábera (21. Kompas) - M. Zaťko, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Drgoň, A. Hatala, T. Nechala, Ryzák - Vozdecký, V. Nemec, R. Dlouhý - T. Melichárek, J. Gašparovič, D. Hudec - Róbert Petrovický, J. Švec, M. Jakúbek - Berák, J. Zlocha, Krasničan