Novinky - 26.08.2014 12:41

PREHRA SO SLOVANOM PRED ZAPLNENÝM HĽADISKOM V BREZNE

Huste.tv Autor: Huste.tv

Góly: 20. Hudec (Kudrna) – 23. Tičar (Hudáček, White), 27. Nagy (Baranka), 28. Blizňák (Bartovič), 53. White (Mihálik)

Vylúčenia na 2 min.: 6:7, navyše Hudáček (Slovan) – 10 min nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Moravec, Číž

HC ´05 Banská Bystrica: Wiikman – M. Rosandič, Nicastro, Macias, Montgomery, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky – Kudrna, Preisinger, Hudec – Larson, Block, Hayes – Handlovský, Zigo, Kafka – Konečný, Gašpar, Lamper

HC SLOVAN Bratislava: Backlund – Baranka, Luža, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Brejčák – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič, Blizňák, Murley – Hudáček, Surový, Netík – Lunter, White, Šťastný – Tičar, Jeglič

Prestížny zápas s účastníkom kontinentálnej KHL, proti Slovanu Bratislava v Brezne, dopadol podľa výsledkových očakávaní. So súperom, ktorý oplýva skutočne vyzretou hokejovou kvalitou a naposledy zdolal moskovský CSKA, sme prehrali 1:4. Bol to dobrý prípravný test, v ktorom sme viedli Hudecovým gólom z posledných sekúnd prvej tretiny. Pred vypredaným a fantasticky povzbudzujúcim hľadiskom sa však zverenci trénera Rostislava Čadu vrátili do zápasu a stanovili očakávané.
Začalo sa v rýchlom tempe. Hneď v 3. min musel Netíkovu strelu betónom vyrážať Wiikman na ochrannú sieť. Následnú šancu Slovana mal Surový, nepresnou strelou nepotešil svojich, aby v 7. min fantasticky vyletela Wiikmanova lapačka pri Hudáčkovom zakončení. Zhruba v polovici tretiny prišlo Bambúchovo vylúčenie a Slovan nás zovrel. Výborne držal puk v našom obrannom pásme, našťastie sme všetky nebezpečné situácie belasých dokázali zažehnať. V 14. min mal druhú zápasovú príležitosť Tomáš Surový, ale Wiikmanova brankárska rukoväť vytesnila puk mimo svätyne HC ´05. V oslabení sa následne tlačil do šance Nedorost, trafil bočnú sieť. Naše šance v prevej tretine ostali nevyužité, až na tú poslednú - 35 sekúnd pred jej koncom prekonal Bäcklunda v presilovke Michal Hudec a do kabín sme išli s vedomím priebežného vedenia.
Druhú tretinu otvorila šanca Tomáša Ziga, jeho zakončenie medzi betóny bolo Bäcklundom prečítané. Slovan po tomto varovaní prepol na úplne iný herný stupeň a zvalcoval nás tromi gólmi, predviedol fantastický zvrat deja zápasu - v 23. min Hudáček prihrávkovo obslúžil Tičara - 1:1. Následne sme pykali pri Kafkovom vylúčení, Slovan zahral presilovku znamenito, rozkrútil ofenzívny kolotoč a Ladislav Nagy sa z ideálnej palebnej pozícii nemýlil - 1:2. Hľadisko začalo šípiť slovanistické prebudenie, videlo náš chvíľkový útlm, ktorý nás stál dobrý výsledok. V 28. min sa prehnal okolo našich obrancov Milan Bartovič a Bližňák zblízka strelil tretí gól bratislavského tímu. Brali sme si oddychový čas, do bránky išiel novic Rosandič. Spŕšku gólov v našej siete chcel zastaviť Handlovský po individuálnej akcii, v poslednej fáze bol ale odtlačený z ideálneho streleckého uhla. V závere tretiny to bol opäť Zigo, kto sa ocitol v šanci, ale puk z jeho hokejky vyprevadil mimo bránkoviska Bäcklundov betón a nevyužili sme ani následný závar pred ním. Slovan v tejto tretine tromi gólmi podkul svoju dominanciu.
Slovanisti šliapali aj v záverečnom dejstve. Boli sme im vyrovnaním súperom fakticky počas celého zápasu, uškodila nám však strata koncentrácie pri trojgólovom filme z pohľadu Slovana, nestačili sme na slovanistické presilovky a hlavne, tím hrajúci KHL je kvalitatívne úplne iný level... V 43. min strieľal v ideálnej pozícii po nakorčuľovaní si do pásma Bližňák len do plexiskla, následne Rosandič lahôdkovo uložil do lapačky Nedorostovo zakončenie. Okolo 50. min sme celkom solídne zahrali presilovku pri Brejčákovom vylúčení, dobre sme sa uložili v pásme ale tak, ako po celý zápas, chýbala nám v nej početnejšia a dôraznejšia streľba. V 53. min Rosandič najprv kryl zakončenie Jegliča zľava, no ihneď po následnom buly strieľal Mihálik a puk po teči Patricka Whitea zapadol do ľavého dolného rôžku Rosandičovej bránky - 1:4. Zápas mal do svojho konca ešte dobré tempo, okorenila ho pästná potýčka medzi našim kapitánom Michalom Hudecom a Liborom Hudáčkom. Diváci na vypredanom štadióne v Brezne videli zo svojich sedadiel výborné hokejové predstavenie.

Súbežne so stretnutím v Brezne odohral náš tím aj duel v Martine. Z A tímu hrala jedna päťka, v bránke bol Košarišťan. Ostatní hráči boli z prvoligovej Detvy.

MHC Mountfield – HC ´05 Banská Bystrica 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: 6. Važan (Tupý, Matejka), 20. Fujerík (Matejka, Themár), 23. T. Klíma (Dvořák), 33. Jokeľ (L. Klíma), 51. Fujerík (Tupý, Važan), 53. Dvořák (Finsterle) – 9. Žilka (Říha), 56. Žilka(Srnka, Říha)

Rozhodovali: Jakubec – Farkaš, Holienka

MHC Mountfield: Dzubina – Tupý, Matejka, Brcko, Sládok, Dvořák, Rusina, Pacalaj, Fillo – Themár, Fujerík, Važan – Finsterle, T. Klíma, Suja – Jokeľ, Pokrivčák, L. Klíma – Šugár, Dírer, Jurášek

HC ´05 Banská Bystrica: Košarišťan – Hataš, Srnka, Pač, Říha, Žilka, Pinka, Zuzin, Kucej, Lunter, Nitriansky, Goga, Fekiač, Boda, Mačkovič, Kanaet, Németh, Kadura, Róth