Novinky - 10.03.2014 19:25

V prvom štvrťfinále tri góly za 5 minút a vedieme 1:0

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

HC´05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 3:1 (0:0, 3:0, 1:1) - stav série: 1:0

Góly: 22. Heizer (Kania), 24. Saracino (White, M. Hudec), 27. Saracino (M. Hudec, R. Konečný) - 50. Kutálek (M. Preisinger)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, R. Lauff - Kacej, M. Orolín, 1650 divákov

Banská Bystrica: Kalemba - Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Kania, Bambúch, Rosandič - M. Hudec, White, Lunter - Kafka, Heizer, Handlovský - Lamper, Zigo, Rapáč - Veilleux, T. Matoušek, R. Konečný
Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, Barák, Trška, Krejčiřík, Gründling, T. Staňo - Lažo, R. Školiak, Obdržálek - Kutálek, M. Preisinger, Šátek - R. Kropáč, Stieler, M. Sloboda - Kudrna, F. Novák, B. Jankovič

Úvod prvého štvrťfinálového stretnutia pod Urpínom patril hosťom. V 2. min sa ocitol v šanci Sloboda, ale pred bránkoviskom voľný neuspel. Isto ani netušil, že to bude na veľmi dlhý čas jediná šanca Skalice. Od 8. min totiž na ľade dominovali domáci hokejisti. V prvej tretine však márne hľadali recept na Lipovského. Neuspel pred ním najprv z dvoch metrov Handlovský, následne v dobrej príležitosti nezakončil Matoušek a puk si nenašiel cestu do bránky ani po bekhende Hudeca z pravej strany.

Góly začali padať až v strednej časti hry. Po nevyužitých štyroch šanciach Hudeca, Lepina, Kafku a Handlovského otvoril napokon skóre v 23. min Heizer. Zostal sám pred Lipovským, Kania mu poslal puk od modrej a bystrický center ho na dvakrát dostal za gólmana. V tej istej minúte neuspel spred bránkoviska Rapáč, ale mrzieť ho to nemuselo, pretože akcia prvého útoku v 24. min bola oku lahodiaca: White od mantinelu prihral Hudecovi do kruhu, ten šikovne poslal puk do stredu osamotenému Saracinovi, ktorý sa neunáhlil a zakončil v príhodnej chvíli - 2:0. Domáci pridali tretí gól v presilovke. V 27. min Saracino spoza kruhu vyslal tvrdú delovku a Lipovský opäť kapituloval. Skaličania často sedeli na trestnej lavici, takže v útoku sa ocitali sporadicky. Brankár Záhorákov bol v plnej permanencii - vytiahol zázračný zákrok pred Kafkom, neprekvapil ho ani teč Rapáča a po ďalšej strele Kafku mu pomohla žŕdka.

Až v úvode tretej tretiny mali hostia druhú šancu v zápase. V 44. min Školiak našiel voľného Kutálka, no po jeho koncovke skončil puk na korčuli obrancu "baranov". V ďalšej časti sa hra odvíjala viac pred brankárom domácich Kalembom, ten vychytal najmä Stielera, ktorý to po strele skúšal nebezpečne aj z dorážky. V 50. min bol však bezmocný po teči Kutálka. Bystričania hrozili rýchlymi kontrami, ale Lipovský neriešil obzvlášť nebezpečné situácie. Najviac ho preveril z ľavého kruhu Rapáč. Záver stretnutia bol dramatický, pretože na trestnej lavice sa ocitli Hudec s Macháčkom, ale Skaličania dlhú početnú výhodu o dvoch hráčov nevyužili, hoci Obdržálek a Vyrůbalík mali dobré možnosti na zníženie nepriaznivého stavu.