Novinky - 31.01.2014 22:59

Výsledok sme ustrážili gólom do prázdnej bránky Trenčína

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

HC‘05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 6. Handlovský (James Martin, Heizer), 8. Róth (R. Gašpar), 23. White (Lunter, M. Hudec), 29. White (M. Hudec, Lunter), 59. Kafka (Handlovský) - 14. O. Mikula (Róbert Petrovický), 35. Troliga (Bobček), 42. Róbert Petrovický (Bobček, O. Mikula)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husička, Polák (obaja ČR) - Gajan, Bogdaň, 1487 divákov

Banská Bystrica: Kalemba - Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Gachulinec, Bambúch, Predajniansky, Rosandič - Lunter, White, M. Hudec - Handlovský, Heizer, Kafka - Lamper, Zigo, Kadura - Róth, R. Gašpar, Dolník
Trenčín: A. Nagy - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, Ryzák, E. Bednár - O. Mikula, Róbert Petrovický, M. Toman - Šišovský, Troliga, Kútny - D. Hudec, T. Klíma, Koyš - T. Lipták, O. Rusnák, Šimíč

Banskobystričania sa od úvodu zahryzli do súpera a počas dvanástich minút ho nepustili k slovu. Počiatočný tlak zužitkoval až v 6. min Handlovský, keď spoza kruhu vystrelil Martin a útočník spod Urpína vyrazený puk od brankára bejzbalovým spôsobom poslal do bránky. O sto sekúnd neskôr bolo už 2:0. Domácim vyšlo prečíslenie dvoch na jedného, tentoraz po strele Gašpara išiel puk od Nagya pred voľného Rótha, ktorý si pripísal premiérový gól v extralige. V 13. min mieril Kafka pred odkrytou bránkou v presilovke presne k žŕdke, ale trenčiansky gólman sa stihol presunúť. Vzápätí mohol odpovedať voľný Habšuda spomedzi kruhov, no Kalemba bol proti. Dukla napokon znížila v početnej výhode, v skrumáži skóroval Mikula. Hostia mali na dosah aj vyrovnanie, ale v šanciach z tlaku neuspeli D. Hudec a Toman.

Aj úvod druhej tretiny vyšiel lepšie "baranom". V 22. min sa ocitol v úniku Handlovský, v koncovke ho hákoval Bobček, no nariadené trestné strieľanie autor prvého gólu nepremenil. Mrzieť ho to nemuselo, pretože o minútu neskôr prihrávku Luntera z bránkovej čiary pretavil do gólu White. V polovici zápasu to pred trenčianskom bránkou roztočil prvý útok domácich a napokon šťastným strelcom bol zblízka opäť aktívny White - 4:1. Piaty gól mal následne na hokejke v ďalšom úniku Handlovský, ale tentoraz puk poslal nad hornú žŕdku. Hostia potom mali možnosť skorigovať nepriaznivý stav. Hrali štvorminútovú presilovku, z toho dve minúty vo výhode o dvoch hráčov, no až krátko pred koncom vypršania trestu posledného domáceho hráča skóroval Troliga.

Na začiatku tretej tretiny sa ocitol v šanci domáci Kafka, ale jeho bekhend na Nagya neplatil. Následne hrala Dukla presilovku a využila ju. Petrovický nemal problém z pravej strany skórovať do odkrytej časti bránky. Početné výhody domácim hokejistom nešli podľa predstáv, čo dokumentovali v 45. min, keď sa v dobrých možnostiach nepresadili Heizer ani Macháček. Trenčania sa ešte snažili vyrovnať, do príležitosti sa dostali Lipták i Nemčík, ale v hre piatich proti piatim sa im nepodarilo ani raz skórovať. Naopak, v power-play pred koncom duelu inkasovali z hokejky Kafku.

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): "Začali sme dobre. Od začiatku prvej tretiny sme si utvorili šance a
dominovali sme. Dali sme pekné góly, ale potom prišli vylúčenia a súper využil šance. V druhej tretine sme boli lepší v hre piatich proti piatim, ale vylúčenia nás skoro stáli zápas, pretože Trenčín dal všetky góly z presiloviek. Súpera sme našou nedisciplinovanosťou pustili do stretnutia, ale chalani si potom obetavou a umnou hrou v záverečnej tretine postrážili výsledok a dali ešte gól do prázdnej bránky. Chcem sa im za to poďakovať, lebo víťazstvo sa nerodilo ľahko, najmä preto, že súper nás trestal za fauly."
Branislav Jánoš (asistent trénera Trenčína): "Prišli sme do Banskej Bystrice s taktikou dobre brániť, hrať s aktívnou obranou a
dať si pozor na začiatok zápasu. Hráčom sme to prízvukovali, ale asi zbytočne, pretože v 7. min sme prehrávali o dva góly. Ušiel nám úvod stretnutia, ale dostali sme sa do duelu v presilovkách. V závere sme mali tlak, no nebol taký, aby sme dokázali streliť vyrovnávajúci gól. Chlapcov stál tento zápas veľa síl. Škoda, že sme nedokázali zvrátiť nepriaznivý vývoj tak, aby sme získali aspoň bod."