Novinky - 15.09.2013 21:55

Valábikov rozhodujúci gól v predĺžení

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

ŠHK 37 Piešťany - HC‘05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 28. S. Saliji (T. Melichárek, Valábik), 46. V. Nemec (Valábik, S. Saliji), 64. Valábik (Stupka) - 3. Kafka (M. Hudec, Bambúch), 14. Zigo
Vylúčení: 1:6 na 2 min, navyše J. Ručkay (Piešťany) 10. min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - M. Orolín, J. Tvrdoň, 1556 divákov

Piešťany: T. Tomek - Valábik, A. Drgoň, R. Filip, Brňák, Biro, Škadra, Cuník, Bučka - Melichárek, V. Nemec, S. Saliji - J. Románek, M. Bartánus, J. Ručkay - Stupka, Holovič, Lušňák - Chylo, Toman, Šišovský
Banská Bystrica: Kalemba - Saracino, Meland, Bambúch, Styk, Rosandič, Zošiak, Fajčák - M. Hudec, White, Kafka - Handlovský, Heizer, R. Macík - Matúš Chovan, Zigo, Lamper - Dolník, Hegyi, Kadura

Domáci začali stretnutie zakríknuto a už v 3. min inkasovali z hokejky Kafku - 0:1. V 12. min mohol vyrovnať Stupka, ale zoči-voči Kalembovi nedal. V 14. min prešiel pásmom domácich veľmi ľahko Zigo a v pohode zakončil nikým netiesnený - 0:2. V poslednej minúte prvej tretiny mal smolu Škadra, keď mu osamotenému pred bránkou puk preskočil hokejku. Druhú tretinu začali domáci pozornejšie. V 23. min tvrdo vystrelil Lušňák, ale trafil len do gólmana hostí. V 28. min sa domáci fanúšikovia dočkali: z ľavej strany sa natlačil pred bránku Saliji a bekhendom znížil. V 33. min Stupka z brejku už prekonal Kalembu, ale puk sa nedostal za bránkovú čiaru. Domáci až do konca druhej časti súpera tlačili, ale vyrovnať sa im nepodarilo. V 42. min osamotený Nemec medzi kruhmi nevyužil príležitosť, strieľal len do brankára hostí. Vyrovnanie prišlo v 46. min v presilovke, keď domáci Nemec tečoval Valábikovu strelu medzi betóny Kalembu a vyrovnal na 2:2. V ďalších minútach bola hra vyrovnaná. Gól nepadol ani na jednej strane, a tak sa zápas posunul až do predĺženia. V 64. min vystrelil domáci Valábik tvrdú strelu od modrej čiary, tá sa poodrážala od dvoch obrancov do bránky a znamenala víťazný gól "havranov".

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Tento zápas bol veľmi atraktívny, no po chybách sme dvakrát inkasovali. Zranil sa nám Chylo, pričom po tomto zranení sme hrali na tri päťky. V tretej tretine sme zvýšili ofenzívnu snahu, vyrovnali a v predĺžení sme strelili aj rozhodujúci gól."
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, ale hráči potom prestali korčuľovať. Neboli sme aktívni, čím sa domáci dostali na koňa."