Novinky - 01.03.2013 22:41

Bojovný duel sme vyhrali v predĺžení

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

ŠHK 37 Piešťany - HC'05 Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 6. V. Urban (A. Hruška, Haring), 14. T. Melichárek (Škadra, Brňák) - 8. Mikolášek (Češík, Ján Sýkora), 23. R. Macík (Lunter, Predajniansky), 63. Češík (M. Trochta, Kubka)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Bambúch (Banská Bystrica) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Jonák, Holienka - Štefík, Zvrškovec, 1610 divákov

Piešťany: Ondrejka - Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, Bučka, A. Kolník, Mrázik, V. Urban - F. Hudec, V. Nemec, T. Melichárek - Chylo, Peško, Šišovský - S. Saliji, Mertel, Stupka - A. Hruška, M. Toman, Haring
Banská Bystrica: Chorošun - Bambúch, Kubka, O. Janík, Biro, Styk, J. Predajniansky - Lunter, M. Hudec, R. Macík - Ján Sýkora, Češík, Mikolášek - B. Jankovič, M. Trochta, Srnka - Šimun, Juraj Sýkora, Zigo

Piešťany s istotou 4. miesta privítali Banskobystričanov, ktorí už nemôžu skončiť po základnej časti lepšie ako ôsmi. Do domácej bránky po dlhšom čase nastúpil Jozef Ondrejka a na ľade sa ukázal i uzdravený Brňák. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, keď na konci 6. min otvoril skóre Urban. Domáci však pri chvíľkovej strate koncentrácie urobili chybu a Banskobystričania na začiatku 8. min vyrovnali Mikoláškom. Po 13. min prečíslili hostia domácich, ale Ján Sýkora neprekonal Ondrejku. Z následného protiútoku udreli Piešťanci, keď ich poslal znova do vedenia Melichárek. V 19. min v oslabení vyrazili domáci do útoku, ale Filipovi nevyšla finálna prihrávka. V 20. min Škadra napálil puk len do Chorošunovej hrude. Na začiatku 23. min mal gól na hokejke hosťujúci Zigo, ale obranca Kolník mu v tom zabránil. O 44 sekúnd neskôr predsa len Banská Bystrica vyrovnala, keď Macík strelou švihom upravil stav na 2:2. Piešťany ešte v 38. min zatlačili hostí v ich pásme, ale puk lízol len žŕdku hosťujúceho mužstva. Na začiatku tretej časti mali domáci presilovku a v trme-vrme pred bránkou puk poskakoval po bránkovej čiare. Rozhodca po porade s videorozhodcom gól Piešťancov neuznal. V 57. min Češík zblízka neprekonal Ondrejku, a tak sa v riadnom hracom čase zrodila remíza. Domáci vstupovali do predĺženia v presilovej hre, ale brankára hostí neohrozili. V 63. min zabezpečil hosťom dva body Češík, ktorý pomedzi nohy Ondrejku ukončil zápas.

Milan Klement (tréner Piešťan): "Diváci videli bojovný zápas. Z našej strany sme spokojní len s prvou tretinou, od druhej sme už striedali lepšie a horšie momenty. Mrzí ma, že prvý a rozhodujúci gól sme inkasovali po hrubých individuálnych chybách."

Vladimír Országh
 (tréner Banskej Bystrice): "Mali sme slabší vstup do zápasu, ale postupne sme sa zlepšovali a boli domácim vyrovnaným súperom. V tretej tretine sme nechali domácim niekoľkokrát priestor na skórovanie, v zlomových momentoch nás podržal brankár Chorošun. V predĺžení sme ustáli hru v oslabení a následne strelili víťazný gól po peknej individuálnej akcii. Som spokojný s výsledkom a aj s nasadením, kedže dnes sme po dlhom čase nastúpili s hráčmi, ktorí v predchádzajúcich zápasoch absentovali pre zranenia a choroby."