Novinky - 19.02.2013 23:47

Mladíci sa Košiciam vyrovnali, rozhodli presilovky

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 5:6 (1:2, 2:3, 2:1)

Góly: 3. R. Macík (Zigo, Melkumjan), 26. Češík (Styk, Lantoš), 37. Lunter, 51. Danton (Češík, Styk), 59. Lantoš (Danton) - 11. Jokeľ (P. Svitana, Marek Slovák), 20. Pašek (Marcel Haščák), 33. R. Jenčík (Pašek, Marcel Haščák), 36. Marcel Haščák (Pašek, R. Jenčík), 40. Pašek (Marcel Haščák, R. Jenčík), 53. Matúš Chovan (Matis,
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Lunter (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie zo zadu, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - R. Bednár, V. Snášel, 1275 divákov

B. Bystrica: Chorošun (41. Dzubina) - Kubka, Ketner, J. Predajniansky, Styk, T. Devečka, Janík, M. Mikuš, Rosandič - R. Macík, Zigo, Lunter - Danton, Češík, Lantoš - B. Jankovič, Šimun, Marcinek - Melkumjan, Majling, Michal Hlinka
Košice: Riečický - Cebák, Macejko, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Šeda, Deyl - Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík - P. Svitana, Marek Slovák, Jokeľ - Matis, Matúš Chovan, Boltun - Hinďoš, Mlynarovič, Martin Chovan

Banskobystričania nastúpili s ôsmimi juniormi od úvodu bez rešpektu, zahryzli sa do súpera a ich aktivita slávila úspech. V 3. min obišiel bránku Macík a zasunul pri ľavej žrdi puk za Riečického. Domáci mali v prvej tretine tri presilovky, ale nevedeli z nich vyťažiť gól, naopak v oslabení hrozili hostia, Haščák s Pašekom unikli bystrickým zadákom v siedmej minúte, ale pred Chorošunom si nerozumeli. Košice vyrovnali až v 11. min, keď z ľavého kruhu vystrelil Jokeľ a lacný puk prešiel pomedzi betóny gólmana "baranov". Banskobystričania sa potom mohli ujať vedenia, ale Zigo pred odkrytou bránkou nechcel zakončiť bekhendom. Na opačnej strane zaujal dravý prienik Matisa, ktorý zblízka pred Chorošunom už neuspel. Domáci hrali v závere tretiny presilovku o dvoch hráčov, ale nevedeli zakončiť. To, čo košickým hráčom nevyšlo v siedmej minúte, vyšlo im 31 sekúnd pred koncom prvej časti. V oslabení o jedného hráča ťažili z chyby Češíka, keď Haščák s Pašekom sa opäť dostali do prečíslenia a tentoraz už nezaváhali - puk za chrbát domáceho brankára poslal nekompromisne Pašek.

V druhej tretine sa domácim podarilo vyrovnať. Styk nahodil v 26. min puk od modrej a šikovne ho tečoval Češík. Košičania však v 33. min ťažili z presilovky, Jenčík poslal svoj tím do vedenia, keď dobre umiestnenou strelou spoza kruhu pokoril Chorošuna. O tri minúty neskôr zvýšil Haščák strelou švihom spomedzi kruhov. Domáci ešte zdvihli hlavu, dobre napádali hráčov Košíc v ich tretine, k odrazenému puku sa dostal v 37. min Lunter a zblízka nezaváhal - 3:4. Hokejistom z východu republiky napokon patril aj záver druhej tretiny, tentoraz trinásť sekúnd pred prestávkou zvýšil v presilovke do odkrytej bystrickej bránky Pašek.

V tretej nahradil Dzubina v bránke Chorošuna a Bystričania opäť znížili na rozdiel gólu, keď sa v 51. min presadil Danton spomedzi kruhov. Košičania však opäť ušli domácim na dva góly - v 53. min sa ocitol voľný medzi kruhmi Matúš Chovan a poslal puk pomedzi betóny bystrického brankára. V závere domáci vrhli všetky sily do útoku, vyústením bol gól Lantoša v 59. min z pravej strany po krížnej prihrávke Dantona a v záverečných sekundách v hre bez brankára mohol vyrovnať Šimun. Predtým však pálil do žŕdky košický Haščák.

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "My sme s favoritom odohrali vyrovnaný zápas, rozhodli presilové hry, v ktorých sme dvakrát inkasovali a dokonca sme raz dostali gól aj pri súperovom oslabení. Rozhodli skúsenosti skúsených hráčov Košíc, ktorí si to vedeli podržať a nahrať. Musím chlapcov pochváliť, pretože aj za nepriaznivého stavu dali hlavy hore a až do posledných sekúnd bojovali o bod. Spravili sme však veľmi veľa individuálnych chýb, ktoré pramenili z neskúsenosti a mladíckej nerozvážnosti."
Milan Staš (tréner Košíc): "Prišli sme do Banskej Bystrice v oklieštenej zostave, čiže boli sme na tom podobne ako domáci. Nás môže tešiť iba víťazstvo, lebo predvedená hra bola slabá, najmä obranná činnosť. Radosť môžem mať zo šiestich strelených gólov a víťazstva vonku po dlhom čase."