Novinky - 06.02.2017 08:42

V Žiline sme bodovali

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste

Hokejisti Žiliny v nedeľu triumfovali domácom zápase 44. kola Tipsport ligy 2016/2017 nad Popradom 2:1 po predĺžení. Skóre stretnutia otvoril v 30. min žilinský útočník Štěpán Novotný, ale už o tri minúty neskôr vyrovnal Samuel Mlynarovič a keďže do konca III. tretiny už diváci nevideli ďalší gól, nasledovalo predĺženie. V ňom 19 sekúnd pred záverečnou sirénou rozhodol o triumfe domácich Marek Hovorka. "Kamzíci" prehrali už štvrtý duel po sebe, hokejisti Žiliny sa z víťazstva tešili druhýkrát v rade.

Tipsport liga 2016/2017 - 44. kolo - nedeľa:

MsHK Doxxbet Žilina - HK Poprad 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 30. Š. Novotný (D. Brejčák, J. Jurík), 65. Marek Hovorka (Juraško, Stupka) - 33. Mlynarovič (Štrauch, Lubor Pokovič) Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše 13. P. Mikuš 10 min za napadnutie hlavy a krku, 62. Švihálek 10 min za nešportové správanie - 1. Guľajev 10 min za napadnutie hlavy a krku, 62. Mlynarovič 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Adamec - Valo, Krajčík, 1332 divákov

Žilina: T. Tomek - Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, P. Mikuš, M. Grman, Macejko, Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Š. Novotný, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, Švihálek - Gmitter, Ondruš, Rogoň
Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, M. Krempaský, Lubor Pokovič, Postnikov - D. Bondra, Zagrapan, Lichanec - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Matej Paločko, Murček, L. Hvila - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana