Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: hckosice/huste
Góly a asistencie: 32. Henderson (Bondra, Zagrapan)

Rozhodovali: J. Konc, Müllner – Gajan, Smrek, 2629 divákov

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Deyl, Dudáš, Vašíček, Šmach, Koch, Šedivý, Jankovič, Vrábeľ – Jenčík, Suja, Bicek – Nagy, Boltun, Hričina – Milý, Bartoš, Klíma – Varga, Šoltés, Novotný

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Fabian, Guliajev, Dinda, Suchý, Ježek, Krempaský, Krmenčík – Bondra, Zagrapan, Henderson – Paločko, Troliga, Kroták – Vorobyev, Lichanec, Hvila – Štrauch, Mlynarovič, Svitana

Úvodnému buly predchádzal slávnostný akt, keď prezident HC Košice Juraj Mondík odovzdal útočníkovi Petrovi Bartošovi pamätnú plaketu, nádhernú kyticu, diplom a dres HC Košice s číslom 1000, ktorý mu bude pripomínať jubilejný tisíci odohraný zápas v najvyššej súťaži Slovenska.

Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný, ani jeden z celkov nechcel inkasovať zbytočne rýchly gól. Vážnejšiu šancu sme videli až vo štvrtej minúte, keď sa domáci dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, avšak Šúrek celú situáciu s pomocou svojich spoluhráčov zvládol. O dve minúty neskôr mal Poprad šťastie, Dudáš totiž zakončil svoj individuálny prienik len nepresnou strelou. V tej istej minúte mali hostia k dispozícii trestné strieľanie, pri ktorom zvolil Zagrapan tvrdú strelu, avšak puk zapadol len do lapačky pozorného Kopřivu. Do prestávky sme videli ešte jednu šancu, ani strela Biceka od modrej čiary sa ale neujala. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:0.

Aj druhá tretina sa niesla v znamení pozornej defenzívnej hry oboch celkov, a tak bolo opäť len veľmi ťažké presadiť sa. Pokúšal sa o to Klíma, ktorý strieľal po individuálnej akcii zápästím, ale Šúrek ten puk dobre vykopol. Na opačnej strane poslal spoza bránky dobrú prihrávku Mlynarovič, Kopřiva však pri následnej strele puk podržal pred bránkovou čiarou. Neuspel ani Novotný, ktorému puk v rozhodujúcej chvíli pred Šúrekom prekĺzol popod korčuľu. Presadil sa až Henderson, ktorý si nakorčuľoval k ľavej žrdi košickej svätyne a zúžitkoval milimetrovú prihrávku Bondru. Do prestávky sa už stav nemenil, po druhej tretine tak Poprad viedol pomerom 1:0.

Košičania sa do svojho súpera v úvode tretej tretiny v snahe vyrovnať poriadne zahryzli, čo sa odrazilo na aktivite Hričinu, Ten posielal puk pred bránkovisko Šúreka, domácich ale o gól pripravil Dinda, ktorý sa prezentoval výborným obranným zákrokom. Dinda pomohol Popradu aj pri následnej strele Biceka z medzikružia, do jeho rany totiž včas vložil svoju hokejku. Neuspel ani Nagy, ktorý sa snažil Šúreka prekvapiť strelou spoza bránkovej čiary, gólman si totiž bližšiu žrď dobre postrážil. Poprad si už následne záver stretnutia ustrážil a z metropoly východného Slovenska odišiel s plným bodovým zápisom.

Rostislav Čada, tréner Košíc: „V úvode stretnutia sme so súperom nedokázali korčuľovať a zbytočne sme strácali príliš veľa pukov. V prvej tretine nás podržal gólman Kopřiva, ktorý tam mal niekoľko dobrých zákrokov. V prostrednej časti zápasu sme pridali na bojovnosti, avšak ani to nám nestačilo. Poprad dnes výborne bránil, čo nás napokon obralo o body.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Náš tím pricestoval do Košíc s cieľom nadviazať na výkon z posledného zápasu s Nitrou, čo sa nám podarilo. Vypracovali sme si niekoľko gólových šancí a myslím si, že sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Košičania v druhej tretine výrazne pridali a dostávali sa do zakončení, ale na našu defenzívu to nestačilo. Zvíťazili sme aj vďaka našej trpezlivosti.“