Novinky - 06.01.2017 22:30

Víťaznú sériu nám ukončila Nitra

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste

NITRA 6. januára (SITA) - Hráči Popradu v piatkovom súboji 36. kola Tipsport ligy 2016/2017 držali krok s favorizovanou Nitrou na jej ľade počas celého duelu, napokon však prehrali 3:5. "Kamzíci" pod Zoborom viedli od 7. min gólom Patrika Svitanu, ale domáci v I. tretine otočili zásluhou zásahov Miroslava Pupáka a Judda Blackwatera. V druhej časti síce vyrovnal Marek Zagrapan, ale Nitru poslal opäť do vedenia Henrich Ručkay. V III. tretine za hostí vyrovnal na 3:3 Ivan Guľajev, ale v 50. min naklonil misky váh na stranu Nitry Juraj Štefanka a v závere duelu mu dal konečnú podobu Marek Tvrdoň.
Nitra je v ligovej tabuľke tretia, Poprad šiesty. Popradčania mali pred duelom v Nitre na svojom konte tri víťazstvá za sebou.

Tipsport liga 2016/2017 - 36. kolo - piatok:

HK Nitra - HK Poprad 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Góly: 11. Pupák (Blackwater, Krištof), 19. Blackwater (Pupák, Mezei), 39. H. Ručkay (Blackwater, Mezei), 50. J. Štefanka (Macík, M. Versteeg), 59. M. Tvrdoň (Marek Slovák, Ordzovenský) - 7. P. Svitana (R. Suchý, Kroták), 24. Zagrapan (D. Bondra, Lubor Pokovič), 44. Guľajev (Mlynarovič)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Fridrich - Valo, J. Tvrdoň, 2929 divákov

Nitra: Halo - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, Meland, Versteeg, Šille, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Cope - Blackwater, Krištof, H. Ručkay - Macík, J. Štefanka, J. Šiška - Ondrušek, L. Paukovček, Bajtek
Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Lubor Pokovič, Krempaský, Murček, Ježek - D. Bondra, Zagrapan, Henderson - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Vorobiov, Lichanec, L. Hvila - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana