Novinky - 18.01.2013 20:15

Konečne výhra vonku

Huste.tv Autor: Huste.tv

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly: 39. R. Pukalovič ml. (T. Petruška, Fujerík) - 26. Češík, 27. Heizer (Lukacevic), 31. Danton
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Gavalier, Smrek, 870 divákov

Martin: Šúrek (od 27. do 31. Volentier) - A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, S. Hriňa - Kolena, Vilkoits, R. Slávik - Mráz, M. Hollý, T. Petruška - Kentoš, Dírer, Fujerík
Banská Bystrica: Chorošun - M. Richter, Biro, Kubka, Bambúch, Gachulinec, Ketner - Lukacevic, Hudec, Lunter - Danton, Heizer, Ján Sýkora - Juraj Sýkora, Češík, Marcinek - Lamper, Michal Hlinka, B. Jankovič

Pred úvodným buly si všetci uctili minútou ticha pamiatku zosnulého bývalého prezidenta klubu Miloša Holeca. Potom prišiel na rad hokej, ktorý divákov na tribúnach nezohrial. Na ľade bolo veľa nepresností a mnoho osobných súbojov. Brankári sa v prvej tretine nudili, lebo hráči ich zamestnávali iba sporadicky. V prvej tretine zaujal akurát Vilkoitsov prienik v 19. min a vzápätí únik Jána Sýkoru. Ten si však puk posunul príliš pred seba a Šúrek ho včasným vykorčuľovaním vyrazil. Druhú tretinu začali lepšie hostia. Dva zlepené góly v rozpätí 21 sekúnd ich posadli na koňa. Najskôr v oslabení otvoril skóre Češík a dvojgólový náskok im zabezpečil Heizer. Potom tréner Pukalovič vymenil brankárov, keď Volentiera postavil namiesto Šúreka. O štyri minúty sa však Šúrek do bránky vrátil, lebo Danton svojím gólom poslal Volentiera späť na striedačku. V 39. min vykresal iskierku nádeje pre domácich Pukalovič ml. strelou od modrej čiary počas dvojnásobnej presilovky -
Martinčania to v tretej tretine ešte nevzdávali. Petruškova šanca a Vilkoitsovo zakončenie Chorošuna vystrašili, ale neprekvapili. V 56. min v sľubnej pozícii netrafil Petruška bránku. Domáci opäť ťahali za kratší koniec a pripísali si už 10. prehru za sebou. Naopak, hostia vyhrali na ľade súpera prvýkrát od 27. novembra.

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Po niekoľkýkrát sme si po solídnom výkone prehrali zápas v rozpätí 21 sekúnd. Súper potom pridal ešte tretí gól a v takto oklieštenej zostave bolo potom ťažké s duelom ešte niečo urobiť. Máme naďalej problémy s tým, kto za nás bude hrať. A ja osobne mám obavu, aby v nedeľu nastúpilo aspoň 14 hráčov."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Dnes bojovnosť prevládala nad kvalitou, zápas priniesol množstvo osobných súbojov a divák si v ňom neprišiel vôbec na svoje. Domáci hrozili najmä v presilovkách, ale v tretej tretine sme už svoj náskok ustrážili. Som rád, že sme získali dôležité tri body po dlhom čase na ľade súpera."