Novinky - 29.12.2012 12:00

V Košiciach sme získali bod

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: HC /Foto Tomáš Mačej

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 24. Bulík (Marcel Haščák, R. Jenčík), 44. Š. Novotný (Štrbák, Marek Slovák), 53. Macejko (Matúš Chovan, Marek Slovák), rozhodujúci sam. nájazd Bulík - 28. Juraj Sýkora (Ján Sýkora), 40. Ján Sýkora (Glass, M. Hudec), 57. Biro (Marcinek, Češík)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín - R. Gajan, M. Smrek, 6023 divákov

HC Košice: Hylák - Takáč - Cebák, Štrbák (A) – Kolba (C), Šeda – Novák, Macejko – Martin Chovan, Jenčík – Bulík - Haščák (A), Matúš Chovan – Slovák - Novotný, Svitana – Marcinko - Jokeľ, Boltun – Pašek – Hinďoš

HC 05 Banská Bystrica: Slipčenko - Stoner - Richter, Bambúch (A) - Kubka, Novajovský - Biro, Styk - Predajniansky, Sýkora Ján - Hudec (C) - Tyrell, Glass - Heizer - Sýkora Juraj, Lamper - Češík - Marcinek, Hlinka - Zigo - Kopecký

V zápase 32. kola našej najvyššej hokejovej súťaže sme na ľade Steel arény privítali mužstvo Banskej Bystrice, v ktorého kádri sa nachádza hneď niekoľko hráčov so skúsenosťami zo zámorskej NHL. V úvodnej tretine sa publikum dobre bavilo. Hosťujúci gólman Slipčenko musel niekoľkokrát zasahovať proti nebezpečným pokusom košických hráčov. V 10. minúte počas vylúčenia Ziga pálil Marcel Haščák, ale jeho prudká strela trafila iba muža stojaceho v bráne Banskej Bystrice.  O pár minút neskôr páli od mantinelu Šeda, ale gól z toho opäť nebol. V 17. minúte sa puk nebezpečne kĺzal bránkoviskom pred hosťujúcim gólmanom, ale nanešťastie pre domácich priaznivcov skončil napokon iba pár centimetrov od pravej žrde.

V druhej tretine sa diváci dočkali aj gólových zápisov. O ten úvodný v stretnutí sa v 24. minúte postaral Tomáš Bulík, ktorý si nakorčuľoval pred bránu, kde ho našla presná prihrávka spoluhráča Haščáka. Na opačnej strane o niečo neskôr našiel Ján Sýkora prihrávkou spoza brány Juraja Sýkoru, ktorý zakončoval pomedzi nohy brankára Hyláka, ktorému týmto nedal absolútne žiadnu šancu na zákrok. Počas presilovky v 32. minúte boli naši chlapci veľmi blízko presného zásahu, ale banskobystrický gólman všemožnými zákrokmi puk vždy v poslednej chvíli zachytil. Naopak, tesne pred prestávkovým hvizdom sa hostia dostali prvýkrát do vedenia a to zásluhou Jána Sýkoru, ktorý si vylepšil pozíciu a následne vytiahol Hyláka a potom už iba zavesil puk do odkrytej časti brány.

V poslednej časti hry videli diváci opäť tri presné zásahy. Najskôr sa Košičanom podarilo vyrovnať tečom Novotného, potom sa dokonca dostali opäť do vedenia zásluhou bomby od modrej čiary v podaní Macejka. Banskobystričanom sa podarilo vyrovnať tesne pred koncom zásluhou Mareka Bira. V predĺžení sa nerozhodlo a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V prvých dvoch sériách gól nepadol ani na jednej strane. Najskôr Jenčík opečiatkoval konštrukciu Slipčenkovej brány, potom na opačnej polovici ľadovej plochy nepochodil Tyrell. V druhom domácom pokuse nebol úspešný Slovák a proti Hylákovi sa nepresadil ani Michal Hudec, ktorého strelu zastavila žrď. Potom si puk do stredového kruhu postavil Bulík, ktorý rutinérskym spôsobom prepálil banskobystrického gólmana. Na opačnej strane ale vzápätí vyrovnal Ján Sýkora a tak nasledovala štvrtá séria samostatných nájazdov. V nich sa nepodarilo skórovať ani Jánovi Sýkorovi, a ani Petrikovi Svitanovi. V piatom pokuse hostí sa predstavil opäť Sýkora, no proti Hylákovi opäť nemal šancu. Dvojbodový zisk pre Košice potom zabezpečil Tomáš Bulík, ktorý si gólmana Slipčenka naplno vychutnal.