Novinky - 21.12.2012 23:37

V Skalici rozhodli presilovky

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly: 17. Lažo (Vyrúbalík, Pálffy), 24. Šátek (Gula), 47. Bobček (Pálffy, R. Konečný), 54. Vyrúbalík (R. Školiak, Lažo), 57. Kutálek (Holovič) - 50. Handzuš
Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Homola, Hradil (obaja ČR) - Návratek, Stano, 2060 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, Bobček, Gula, Jaborník, Barák, Mikeska - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Bezúch, Klejna
Banská Bystrica: Slipčenko - M. Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, Novajovský, Biro, J. Predajniansky, Ketner - M. Hudec, Handzuš, Glass - Lukacevic, Heizer, Ján Sýkora - Lamper, T. Zigo, Marcinek - P. Kopecký, Petro, Michal

Hneď v úvode si hostia zahrali presilovku, v ktorej sa na dvakrát nepresadil Handzuš a ani Sýkora. Ani ďalšia početná prevaha nevyšla Banskobystričanom podľa ich predstáv. Lipovský si postupne poradil s pokusmi Heizera, Richtera aj Stonera. Skaličania sa dostali do premiérovej väčšej šance až v polovici prvej tretiny, ale Holovičovi či Konečnému sa nepodarilo prekonať Slipčenka. Otvárací gól padol až v 17. min a postaral sa oň v početnej výhode Lažo - 1:0.

V 24. min sa domáci vďaka dorážke Šáteka tešili z druhého gólu. O pár sekúnd neskôr mohli Záhoráci pridať tretí gól, Holovič však trafil len do žŕdky. V 30. min spálil veľkú šancu Skalice Gula. Po siedmich minútach v hre štyroch proti štyrom neuspel na opačnej strane Kubka.

V úvode tretej časti sa na dvakrát nepresadil Stieler. V 47. min Bobček v početnej výhode prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:0. O minútu neskôr si Lipovský poradil s Glassom, ale potom už nestačil na Handzuša. V 54. min sa v presilovke presadil Vyrúbalík a o piaty gól domácich sa po rýchlej výmene puku s Holovičom postaral Kutálek.

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Stretnutie malo dobrú úroveň, hralo sa s nasadením. Dobrou a tvrdou hrou sme získali dôležité body. Kvalitne zachytal brankár Lipovský a zahralo aj celé mužstvo. Zvíťazili sme zaslúžene."
Vladimír Országh (tréner Bystrice): "Bol to divácky atraktívny zápas. My sme sa zbytočnými chybami pripravili o výsledok. Dostali sme tri góly v oslabení. Rozhodujúcim faktorom boli presilovky, my sme ich na rozdiel od Skalice zahrali zle. Niektorí naši hráči zahrali hlboko pod svoje možnosti. Gratulujem súperovi, vyhral zaslúžene."