play out 5.kolo, nedeľa 25.03.2018, 17:30
HC 07 Detva
5:1
(2:0, 1:1, 2:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Góly: 1. R. Gašpar (Martin Chovan), 3. L. Ščurko (Belluš, Kuklev), 28. R. Gašpar (Surovka, Kuklev), 50. Videlka (L. Ščurko), 54. Surovka (Martin Chovan, Sitnikov) - 36. J. Sukeľ (Kriška, M. Sukeľ) Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška a Fridrich - Rojík, Kollár, 467 divákov

HC 07 Detva:

Hackett - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, Šimon, Macejko, Jendroľ - R. Gašpar, Surovka, Sitnikov - J. Milý, Matúš Chovan, J. Žilka - Belluš, Murček, L. Ščurko - Videlka, M. Surový, J. Tibenský - M. Róth

HK 32 Liptovský Mikuláš:

Košarišťan (28. J. Hollý) - Mezovský, Nádašdi, M. Moravčík, J. Tabaček, Gründling, J. Nemec, Pacalaj - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - Vybiral, J. Langhammer, L. Žiak - A. Laco, Piatka, Lišitak - Nitriansky, Uhrík,

V súboji účastníkov uplynulého ročníka hokejovej Tipsport ligy sa z víťazstva tešila Detva, Liptovský Mikuláš zdolala 5:1 v nedeľňajšom stretnutí 5. kola play-out. Podpoľanci mali duel pod kontrolou od úvodnej minúty, keď sa v 15. sekunde presadil Rastislav Gašpar. Ten istý hráč pridal svoj druhý zásah v presilovke v 28. minúte a Detva tak v polovici stretnutia viedla 3:0 a zvyšok zápasu si už postrážila. Detva je v tabuľke play-out na 2. mieste, o bod za svojím nedeľňajším súperom.