- 14. 06. 2020 - 12:44
- Autor: Tomáš Horváth
- Zdroj: Huste.tv/Instagram
V Belehrade sa hrá tenisový turnaj pred plnými tribúnami
V hlavnom meste Srbska sa aktuálne stretli elitní tenisti. Belehrad totiž hostí exhibičný turnaj s názvom Adria Tour, na ktorom sa účastnia napríklad Novak Djokovič, Alexander Zverev či Dominic Thiem. Na hygienické opatrenia sa v balkánskej krajine príliš nedbá, keďže zápasy prebiehajú pred plnými tribúnami.
Duely sú uskutočnené v tenisovom centre Novaka Djokoviča, ktorý je hostiteľom tejto akcie. Okrem spomínaných hráčov sa turnaja účastnia aj ďalší tenisti, ktorí sú rozdelení do dvoch skupín a následne si tak zmerajú sily vo vzájomných dueloch. Hrá sa na dva víťazné sety, no v každom len na štyri víťazné gemy. Ide teda o skrátený formát oproti klasickým tenisovým zápasom.
Tenis všeobecne patrí medzi športy, kde je viac-menej dodržiavaná dostatočná vzdialenosť medzi jednotlivými hráčmi. V prípade tohto turnaja však Srbi vpustili na tribúny aj plno fanúšikov, ktorí už rozostupy dodržiavať nemôžu. V Srbsku je celkovo zaznamenaných viac ako 12-tisíc prípadov koronavírusu. Aktívnych je však len 650 a tak sa organizátori na čele so svetovou jednotkou rozhodli tento turnaj usporiadať.
Česko - Mexiko
MS vo futbale Pred 4 hodinami
Južná Afrika - Južná Kórea
MS vo futbale Pred 4 hodinami
Maroko - Haiti
MS vo futbale Pred 7 hodinami
Škótsko - Brazília
MS vo futbale Pred 7 hodinami
Švajčiarsko - Kanada
MS vo futbale Včera
Bosna a Hercegovina - Katar
MS vo futbale Včera