- 08. 03. 2015 - 23:18
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: Marián Vychovalý
Petrovický: Bol to super zápas, chceme ešte hrať v Trenčíne
Zápasy play-off majú rôzne scenáre, raz sú hviezdami brankári, inokedy útočníci. Branislav Konrád výrazne prispel k zisku prvého trenčianskeho víťazstva v sérii s Banskou Bystricou, keď v rozstrele zlikvidoval sedem nájazdov hostí. Strelcom domáceho tímu v dueli číslo štyri bol dvojgólový Róbert Petrovický.
Branislav Konrád mal po zápase radosť, hoci inkasoval štyrikrát, zlikvidoval 32 striel Bystričanov a aj sedem nájazdov v rozhodujúcom rozstrele. Mrzieť ho trošku môže gól na 3:3, ktorý mu strelil Kudrna. „Mal to medzi kruhmi, pozeral som ešte periférne, či mu tam idú hráči, či nebude nahrávať. Trafil mi to rovno nad betón, pod lapačku, stáva sa, že ju v tom mieste prehne. Škoda že to prešlo, aj to sa však stáva sa. Dnes som v zápase konečne aspoň trochu niečo chytil, podstatné je, že sme vyhrali,“ konštatoval Konrád po zápase, ktorým Trenčania predĺžili sériu. Nájazdy boli dlhé, obaja brankári spustili rolety. Museli však čakať, že ich spoluhráči konečne aspoň raz skórujú. „Išli ako prví a nedali sme v troch sériách, potom som sa radšej ani nepozeral, povedal som si, že keď sa nebudem pozerať, tak ho snáď spoluhráči dajú. Akurát ten Dudášov som si pozrel, trafil to perfektne,“ pochválil strelca víťazného gólu Branislav. V prvých dvoch zápasoch pod Urpínom sa jeho tímu nedarilo, no pred piatym zápasom verí v opak.„Keby sme tomu neverili, ani tam nemusíme ísť. Okrem našich fanúšikov nám už dnes takmer nikto neveril, že budeme chcieť ešte do tej Bystrice. Niektorí hráči sú zranení, ale máme tu viacero mladíkov, ktorí zabojovali a vidieť, že aj oni sa chcú vytiahnuť na hráčov ako Handzuš či Surový. Ideme tam bojovať a veríme, že sériu ešte domov vrátime,“ odhodlane načrtol možný vývoj trenčiansky gólman. Dukla je expertom na otáčanie sérii zo stavu 0:3 a to netreba Konrádovi vysvetľovať. V roku 2011 to Trenčania vyparatili práve jemu, keď bol jednotkou bratislavského Slovana. Teraz chce byť na opačnej strane takéhoto obratu. „Určite áno. V minulej sezóne som bol v Nemecku, kde sme tiež otočili sériu z 0:3, hoci ja som nechytal. Podarilo sa to nášmu tímu, je to veľmi ťažké, no nikdy nehovor nikdy. Pokúsime sa v Bystrici urobiť čo najlepší výsledok,“ povedal 28-ročný strážca trenčianskej svätyne. Odmenou za jeho výkon mu bolo mohutné skandovanie mena z plných trenčianskych tribún. „To každého poteší, dúfam, že ešte to v tejto sezóne zažijeme.“
Skúsený útočník Róbert Petrovický vždy rád pripravoval góly svojim spoluhráčom, dva strelené góly nebývajú u neho pravidlom. Vo štvrtom súboji otváral skóre a neskôr dostal svoj tím do vedenia. „Prvý gól mi Miky krásne hodil, ja som vystrelil. O tom to je, treba strieľať. Rozhodol som sa dávať to brankárovi krížom a vyšlo to. Presilovku pred druhým gólom sme zahrali dobre, puk tam po odraze lietal vo vzduchu a keď spadol predo mňa, z celej sily som ho dorazil do bránky,“ popísal dva gólové momenty Petrovický. Zápas si užíval, na atmosféru play-off zápasov sa tešil počas celej sezóny. „Bol to super zápas, každý si ho užil. Skóre sa menilo, raz sme viedli o dva góly, neskôr prehrávali. Sme radi, že prišli diváci, fandili a užili si zápas. Je to dobrá séria, až na ten druhý zápas, ktorý nám nevyšiel. Na to sa však už nechceme pozerať, budeme sa pozerať na to, čo bude. Ideme do Bystrice podať výkon, uvidíme čo sa stane. Je to ťažké, ja som už všeličo zažil, aj 3:0 sme viedli v sérii a prehrali. Preto je hokej taký krásny. Niekedy je nevyspytateľný, niekedy až zákerný. Oni doma musia hrať, my tam pôjdeme s tým, že by sme sa ešte chceli vrátiť do Trenčína,“ odhodlane vyslovil pondelkový plán Róbert. Svoj sobotný výkon mohol vyšperkovať ešte v samostatných nájazdoch, na Košarišťana sa rozbehol dvakrát, no nepridal tretí gól v zápase. „Ja som išiel dvakrát, pri prvom pokuse som tam videl voľný ten roh, no trafil som brvno, druhýkrát som mal puk na hokejke, snažil som sa urobiť niečo iné, mal som to v hlave, škoda že som to inak vyriešil,“ sypal si popol na hlavu 41-ročný útočník Dukly. Čo sa nepodarilo jemu, zvládol s bravúrou obranca Dudáš. „On na sebe nemal taký tlak, je to pánko bez nervov. Pamätám si, že to takto robieval Vinco Lukáč, akurát že to triafal do vinkla. Fero Hossa to dával medzi nohy, ten prestrelil všetko. Pridal sa teda k nim aj Dudy,“ smial sa Petrovický. Do smiechu mu nebolo na jeseň, keď utrpel nepríjemné zranenie, po ktorom dva mesiace pauzoval. Neskončil sezónu, pracoval na tom, aby sa mohol vrátiť na ľad, aj kvôli takým zápasom, ako bol ten štvrtý štvrťfinálový. „Stále je o čo hrať. Play-off je o tom urobiť radosť, užívať si to. Zo začiatku série nám to nepadalo, no začína nám to šliapať. Vybudovali sme si nejaké sebavedomie, zlepšili sme sa aj v presilovkách. Rozhodovať budú maličkosti,“ myslí si „Petras“.

Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Pred 13 hodinami
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Pred 16 hodinami
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera
Španielsko - Saudská Arábia
MS vo futbale Včera
Tunisko - Japonsko
MS vo futbale Včera
Ekvádor - Curaçao
MS vo futbale Včera