- 05. 03. 2015 - 21:26
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: Vladimír Koláček
Po dvoch zápasoch vedú juniori nad Košicami 2:0
Tradičných rivalov v juniorských bojoch o medaile postavilo proti sebe už prvé kolo play-off. Posledné dvojkolo zákaldnej časti v Košiciach končilo nerozhodne, Dukla v ňom však prišla natrvalo o svojho najlepšieho strelca Nováka, Patakyho a na jeden zápas aj o potrestaného Beráka.
Extraliga juniorov – štvrťfinále play-off – 1.zápas – štvrtok, 5.marca 2015
Dukla Trenčín – HC Košice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) - stav série: 1:0
Góly: 14.Ondris (Hatala, Tužinský), 27.Hecl (Briestenský, Zlocha), 38.Hecl (Palovič, Matejka)
Vylúčení: 6:5, presilovky a oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Stano – Nosek, Krajčík – 268 divákov
DUKLA: E.Kompas – Palovič, Matejka, Hatala, Trška, Bača, Rajnoha, Themár, Lamp – Briestenský, Zlocha, Hecl – Duda, Tužinský, Ondris – Špankovič, Longauer, Puš – Trudman, Čacho, Halabrín
Košice: Rusňák – Dolgoš, Kolesár, Michalčin, Burzík, Boboš, Danko, Pavúk, Pribula – Borecký, Schnelly, Kaszonyi – Gashi, Vrábeľ, D.Mikula – Drábik, Markuš, Socha – Zikmund, Halász, Hreha
Zápas začal veľmi opatrne z oboch strán, hostia pozorne bránili celé stredné pásmo a domáci urobili tri icingy po sebe. V tretej minúte premáchol vo výbornej pozícii na strede kruhu puk hosťujúci Mikula. V siedmej minúte nezakončil gólovo hosťujúci Markuš. Až v 8.minúte pálil z vnútra ľavého kruhu domáci Zlocha, brankár hostí Rusňák kryl betónom, po ňom z piatich metrov minul bránku Briestenský. V 10.minúte pri hre 4/4 sa rútil sám na Kompasa Mikula, domáci gólman zachránil. V 12. minúte ulovil do lapačky košický brankár strelu Dudu ale na Ondrisov vinkel po nahrávke Hatalu bol už krátky, domáci išli do vedenia 1:0 v 14. minúte. Hostia neustále hrali svoju hru, nikam sa nehnali a pozorne bránili hlavne svoju modrú čiaru. Zvýšiť mohol cez ruku Hecl, gólman hostí výborne lapačkou zlikvidoval. Dukla mala lepší pohyb, hotsia zasa trikrát boli v prečíslení a len vďaka obom gólmanom bolo len 1:0. Oba tímy hrali zabezpečenú obranu. Nik nechcel hru otvoriť.
Druhú tretinu začali lepšie domáci, Duda sám pred brankárom neuspel. Z protiútoku dopadol rovnako hosťujúci Mikula. V 24. minúte zahodili svoje príležitosti Kaszonyi aj Schnelly, ktorých Kompas výborne vychytal. V 27.minúte zvýšil pohotovo na 2:0 Hecl, po peknej nahrávke spoza bránky od Briestenského. Kontaktný gól mohol dať v 36.minúte Gashi asi z piatich metrov, nepochopiteľne nikým neatakovaný pálil príklepom namiesto presnejším ťahom a nedal. Domáci hrali neustále pozorne vzadu a dobrým pohybom vpredu si vytvorili aj ďalšie šance. Po tvrdej strele Paloviča sa vyrazený puk dostal k Heclovi, ktorý pohotovo zvnútra ľavého kruhu uzatvoril skóre zápasu na 3:0.
Tretiu časť začali opäť lepšie domáci, ktorí hlavne v presilovke mali asi tri čisté šance, no výborný brankár hostí nedovolil skórovať Zlochovi, Heclovi ani Tužinskému. Domáci prestali s hlbokým napádaním v útočnom pásme, sústredili sa na svoju modrú a vysúvali puky za bránku hostí, ktorí museli otvoriť hru a začať tvoriť. Kompas bol neustále veľmi pozorný a likvidoval občasné šance hostí, Markuš, Michalčin aj Zikmund stroskotali práve na ňom. Posledné slovo mal Briestenský, ktorý obišiel bránku a našiel pred ňou Hecla, ktorý nedal svoj tretí. Obaja brankári boli výborní a vo vyrovnanom zápase veľa útočníkom nedovolili. Dukla trpezlivou hrou si vybudovala trojgólový náskok, ktorý potom disciplinovanou taktickou hrou udržala. Na strely skončil zápas 29/31, do vedenia v sérii 1:0 idú domáci Trenčania. Zajtra vás pozývam na odvetu, ktorá sa uskutoční už o 13:00, ako predkrm pred zápasom mužov Dukla -Banská Bystrica.
***
Dukla Trenčín – HC Košice 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) - stav série: 2:0
Góly: 45.Ondris (Hatala), 48.Hecl (Briestenský, Palovič) - 10. Vrábeľ (Boboš)
Vylúčení: 9:10 na 2 min + Briestenský 5+10+DKZ za údery – Borecký 5+10+DKZ za údery, Boboš 10 za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Novák – Valo, Jurčiak – 299 divákov
DUKLA: E. Kompas – Palovič, Matejka, Hatala, Trška, Bača, Themár, Rajnoha, Lamp – Briestenský, Tužinský, Hecl – Berák, Čacho, Ondris – Duda, Longauer, Špankovič – Trudman, Halabrín, Puš
Košice: Rusňák – Dolgoš, Kolesár, Michalčin, Burzík, Boboš, Danko, Pavúk, Pribula – Borecký, Schnelly, Kaszonyi – Gashi, Vrábeľ, D. Mikula – Drábik, Markuš, Socha – Zikmund, Halász, Hreha
V štvrťfinálovej odvete sme videli v Trenčíne znovu veľmi dobrý a vyrovnaný zápas. Prvú šancu si síce vypracovali domáci, keď krížnu Ondrisovu nahrávku nedokázal premeniť Berák, no potom prevzali iniciatívu hostia a počas celej prvej tretiny boli lepším tímom. Domácim vôbec nešli nohy, nenapádali aktívne košickú rozohrávku a v obrannej tretine boli priveľmi stiahnutí. Košice nečakali v strednom pásme, aktívne forčekovali a mali viac z hry aj viac gólových šancí. V štvrtej minúte Burzíka aj Vrábela vychytal Kompas, krátenú presilovku 3/5 domáci ešte ubránili, no nahodený puk Vrábelom prekĺzol po ľade do domácej bránky a v 10.minúte bolo zaslúžene 0:1. Nebyť Kompasa v domácej bráne, vedenie hostí mohlo byť ešte výraznejšie. Domáci sa dostali opäť k slovu až v pätnástej minúte, Longaurov bekhend chytil taktiež výborný Rusňák v košickej bráne. Prvú tretinu ukončil strelou tesne vedľa z ľavého kruhu Borecký. Hostia prestrieľali domácich 4/15, jeden gól bol však málo.
V druhej tretine domáci zvýšili svoju aktivitu, ale stále to nebol výkon z prvého zápasu. V 26. minúte zahodil Zikmund tutovku pri prečíslení 3/1, Kompas jeho strelu sklzom vyrazil. Zikmund mal len v tejto časti hry tri čisté šance, skórovať sa mu nepodarilo. Na druhej strane Rusňák vychytal v dobrých pozíciách Briestenského, Dudu aj Ondrisa, ktorý už už zasúval puk do prázdnej bránky, no gólmanov betón bol proti. Domáci začali mať miernu prevahu, vyhrali druhú tretinu na strely 11/7, gól však výbornému Rusňákovi dať nedokázali. Nedostávali sa k odrazeným pukom, netienili pred bránkou a tak mal hosťujúci gólman ľahšiu prácu.
Tretia časť priniesla konečne aktívne napádanie domácimi hosťujúcej rozohrávky už hlboko v ich obrannom pásme, zlepšili korčuľovanie a hneď sa to prejavilo na obraze hry. Vynútili si výraznejšiu prevahu , hostia len s obtiažami bránili jednogólové vedenie. Na začiatku 45. minúty zamkli domáci Košičanov v ich pásme, prudkú strelu Hatalu brankár vyrazil krížom na ľavý kruh, odtiaľ nezadržateľne skóroval pohotovou strelou Ondris a vyrovnal na 1:1. Domáci pokračovali v zlepšenom výkone, ostreľovali hosťujúcu bránku, až napokon druhou dorážkou Hecl poslal v čase 47:33 svoj tím do vedenia. Hostia znervózneli a zápas sa otočil obojstranne na zrážanie, videli sme dokonca aj niekoľko riadnych bitiek. Prvá vznikla v 49.minúte po snahe Tužinského doraziť puk do bránky, ktorý ležal medzi betónmi kľačiaceho brankára. Okamžite ho napadol a strestal Danko, ktorý napokon nebol ani vylúčený. Boboš si vybral Paloviča, ten sa nestihol ani brániť a už bol na ľade. Boboš asi nevie čo je to férovka, lebo biť hráča na ľade je primitivizmom, čiarový ho ťahal ale márne. 2+2+10 bolo za zhodenie rukavíc a pokračovanie v bitke po výzve k jej ukončeniu myslím si málo. O pol minúty sa pustili do seba Briestenský s Boreckým, ten okamžite zhodil rukavice, domáci nie, napriek tomu dostali obaja 5+10+20. Prečo to nedostal aj v predchádzajúcej bitke Boboš je mi záhadou. Vyvrcholením bolo vylúčenie domáceho Špankoviča. Narazil spolu odpískaním do hosťujúceho Pavúka pri košickej bránke, no okamžite ho okrem Pavúka začali biť aj Gashi s Vrábeľom, vylúčený bol len domáci Špankovič. Nerozumel som ešte jednej veci. Hlavný rozhodca bol privolaný ku košickej striedačke dvakrát na vysvetlenie, no ani jeden raz sa s ním nebavil tréner Marcinko ale niekto úplne iný (asi asistent trénera, nebol to ani p. Szalontay, ktorý je v zápise uvedený- foto zo zápasu je v galérii, aj k bitkám aj k tým dišputám). Nechápem prečo sa hlavný rozhodca vybavuje počas zápasu s personálom hosťujúcej striedačky, ak to nie je hlavný tréner.
V prvej polovičke zápasu boli lepší hostia, v druhej polovičke prevzali iniciatívu domáci a až po nastalé „obdobie bitiek“ boli výrazne lepším tímom. Hostia neuniesli obrat v skóre a prestali sa venovať hokeju, domáci ich nasledovali a tak posledných desať minút šlo skôr o zdravie ako o hokej. Je to asi aj dôsledok posledného dvojkola z Košíc, po ktorom vypadli zo zostavy Dukly po zranení Novák (operácia) a Pataky (podozrenie na otras mozgu) ako aj potrestaný Berák , ktorý musel stáť prvý štvrťfinálový zápas. Veľmi vážne zranený Borecký, za ktorého dostal Berák trest, samozrejme hral v oboch štvrťfinálových zápasoch. Veľmi som zvedavý na odvety v Košiciach, myslím si, že by si zaslúžili dvojicu hlavných rozhodcov.
Z domácich by som vyzdvihol Kompasa v bránke, ktorý vychytal obe víťazstvá, Briestenského, Hecla a pohotového strelca Ondrisa. Z hostí zachytal napriek dvom prehrám výborne Rusňák, vpredu boli nebezpeční Mikula, Vrábel a Gashi.
FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU
Argentína - Rakúsko
MS vo futbale Pred 2 hodinami
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Pred 18 hodinami
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Pred 21 hodinami
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera
Španielsko - Saudská Arábia
MS vo futbale Včera
Tunisko - Japonsko
MS vo futbale Včera