- 02. 03. 2015 - 22:22
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: evar
Víťaz ankety Daniel Štumpf: „Ja som hrozný tanečník“
Víťazom ankety „Najlepší hráč piatej šestiny“ sa stal Daniel Šumpf, ktorý sa okrem toho stal i našim najproduktívnejším hráčom a najlepším strelcom. Podobne ako v minulosti, i teraz ste mali možnosť posielať otázky, nazbieralo sa ich naozaj veľa, Danovi sme predložili osemnásť najzaujímavejších. Prajeme vám príjemnú zábavu pri čítaní nasledovných riadkov!
Si spokojný so svojimi výkonmi v tejto sezóne?
„Málokedy som so sebou spokojný. V sezóne sú dobré aj slabšie obdobia, tak to má každý hokejista. Celkovo ale táto sezóna vyšla nad očakávania.“
Je reálne, že u nás odohráš i nasledujúcu sezónu?
„K tomuto sa mi vyjadruje ťažko, keďže sezóna skončila pár dní dozadu. Je to ešte skoro riešiť, ale stať sa to pokojne môže.“
Bol Juraj Jurík správny kapitán?
„Aj keď som si z neho robil celý čas srandu, že nie je, tak som presvedčený o tom, že je to dobrý vodca už v takomto mladom veku. Správny chalan, ktorý urobí všetko pre tím.“
Si taký dobrý tanečník ako tvoja sestra?
„(smiech) Hahaha. Tak to ani náhodou. Katka dostala všetky tanečné gény v našej rodine. Ja som hrozný tanečník. Radšej zostanem pri hokeji. (smiech)“
Kto mal v kabíne hlavné slovo? Kapitán alebo starší hráči?
„Hlavné slovo mali samozrejme starší a skúsenejší hráči, či už Brendl, Školiak, Lipovský alebo pred tým aj Maťo Gründling. Samozrejme, veľmi rád sa pridával aj Jurík. (smiech)“
Hral si v klube s drvivou prevahou mladých hráčov, určite ste si jeden z druhého robili srandičky. Mohol by si niečo zverejniť?
„Tak, to je súčasť hokejového života. Samozrejme, u nás to bolo častejšie, keďže sme boli väčšina z rovnakej generácie. Bolo toho fakt strašne veľa, nič mi však momentálne nenapadá.“
Čo máš v pláne teraz po predčasne ukončenej sezóne?
„Keďže študujem športový manažment na Univerzite Komenského, tak asi zasadnem do lavíc. Budem sa však aj udržiavať v kondícii a budem s rodinou a kamarátmi, keďže cez sezónu som nechodil nikde, len na štadión.“
Kto je tvoj hokejový vzor a obľúbený hokejový klub?
„Momentálne je na svete neskutočne veľa skvelých hráčov a tak mi je ťažko vyberať. Dlhodobo je to Alex Ovechkin, ktorý je spolu s Crosbym najväčšia superstar poslednej dekády. Páči sa mi aj Claude Giroux. Zo Slovákov išiel neuveriteľne hore Tomáš Tatar, ktorý hrá naozaj výborne a fandím mu. A z tímov jednoznačne Washington Capitals.“
Neľutuješ, že si odohral sezónu v Skalici?
„Vôbec neľutujem, práve naopak. Som za to rád. Som vďačný za priestor, ktorý som dostal.“
S kým by si chcel hrať v útoku?
„S Patrickom Kaneom a Nicklasom Bäckströmom. Tí by mi to vedeli načapovať. (smiech)“
Čo podľa teba chýbalo tomu, aby sme sa dostali do play-off?
„Myslím, že nám okrem Vinca Školiaka po celú sezónu chýbal ešte jeden čistokrvný center. Čo je podľa mňa najdôležitejší post v hokeji.“
Ako si bol spokojný s prácou trénerov?
„Tréneri odviedli dobrú prácu. Nemali k dispozícii široký káder, mali strašné množstvo mladých hráčov a v istom období nás kvárilo mnoho zranení. Nemali to ľahké, ale dostali sme sa z toho a treba ich hodnotiť pozitívne.“
Si za to, aby v extralige hrali legionári alebo radšej dostávali viac priestoru odchovanci?
„Som za to, aby sa dávala väčšia šanca domácim, je to tak všade vo svete iba na Slovensku nie. Samozrejme, nemôže to byť na úkor kvality.“
Páči sa ti Skalica?
„V Skalici som si zvykol, páči sa mi. Je na moje pomery malá, ale zachránili ste to kinom, takže sa tu dá i zabaviť.“
Ako by si zhodnotil sezónu?
„Z tímového hľadiska, začiatok bol veľmi slabý, postupne sme sa zdvihli a dokázali poraziť každého. Chýbali nám nejaké víťazné šnúry. Na tom treba zapracovať. Keby sme mali víťazné vlny, sme v play-off.“
Spoluhráči v útoku sa ti pomerne dosť často menili. Ako sa ti s každým z nich hralo?
„Je náročné byť stále s niekým iným. Každý má iné prednosti a tá chémia sa buduje pár týždňov. Ja sa na spoluhráčov nemôžem sťažovať, každý hrá vždy naplno. S Jurajom Juríkom som však odohral celú sezónu, sme na seba zvyknutí. Prihrávkami ma najviac zásoboval Vinco Školiak, s ktorým sme hrali podľa mňa výborne.“
Stal si sa našim najproduktívnejším hráčom a najlepším strelcom. Čakal si to pred sezónou? Aké boli tvoje očakávania?
„Pred sezónou som si nedával žiadne ciele a nemal som očakávania. Chcel som veľa hrať a zostať zdravý. Inak som sa o seba nebál, veril som si.“
Komu fandíš v play-off, komu by si doprial titul? Nitre?
„Fandím samozrejme aj Nitre, je to hokejové mesto a hokej sa tam robí dobre. Na druhej strane fandím aj Košiciam, za ktoré hrá môj najlepší kamarát, Tomáš Hrnka. Čiže dúfam, že sa stretnú vo finále a nech vyhrá lepší.“
Argentína - Rakúsko
MS vo futbale Pred 4 hodinami
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Pred 20 hodinami
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Pred 23 hodinami
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera
Španielsko - Saudská Arábia
MS vo futbale Včera
Tunisko - Japonsko
MS vo futbale Včera