- 01. 03. 2015 - 18:53
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: Marián Vychovalý
Pred tromi rokmi Duklu v play-off vyradil, teraz s ňou túži uspieť
Brankár Branislav Konrád bol počas celej sezóny výraznou oporou Dukly, s úspešnosťou zákrokov 93,38% je najlepším brankárom celej extraligy. Aj v play-off sa teda očakáva, že bude držať svoj tím v súbojoch s Banskou Bystricou.
V závere základnej časti ste dostali na dva zápasy voľno, padlo dobre?
„Pomohlo, mal som nejaké menšie zdravotné problémy, takže som sa dal trošku dokopy.“
Ako sa vám v sezóne chytalo proti štvrťfinálovému súperovi z Banskej Bystrice?
„Tie zápasy boli kvalitné, vyrovnané, veľa gólov v nich nepadalo. Dobre sa mi chytalo aj v Banskej Bystrici. Play-off niekedy zvykne byť o niečom inom, uvidíme teda, aké to bude.“
Bystričania sú známi fyzickou hrou, sú dôrazní pred bránkou, dohodli ste si s obrancami úlohy, aby to pred bránkou lepšie čistili?
„Robili sme nejaké videorozbory zápasov, vieme čo hrajú. Majú výborný útok a sú naozaj nepríjemní pred bránkou. Budeme sa snažiť ich eliminovať. Najdôležitejšie bude hrať čo najmenej v oslabení, pretože presilovky majú výborné.“
Počas celej základnej časti ste boli považovaní za hlavnú zbraň tímu, ste pripravení na to, že aj v play-off sa to od vás bude čakať?
„Každé play-off stojí na brankárovi. V niektorom tíme viac, v inom menej. My sme nedávali veľa gólov, možno preto sa o tom viac hovorilo. Každá séria záleží od výkonov brankárov, takže ja dúfam, že mi to pôjde a budem oporným bodom obrany.“
Vo vašom poslednom extraligovom play-off ste v drese Slovana dokráčali až za titulom, aké máte spomienky na play-off 2012?
„Celé prvé kolo som vtedy kvôli zdravotným ťažkostiam vynechal, v semifinále sme prešli cez Duklu. Vo finále nás čakali Košice a hralo sa mi celkom dobre, mal som formu. Aj vtedy som mal výbornú základnú časť, teraz tiež, takže verím, že to bude pokračovať.“
Je to pre brankára dôležité, aby mal pohodu počas základnej časti?
„Je to dôležité, ale stať sa môže aj to, že sa nedarí v celej sezóne a chytíte sa v prvom zápase play-off. Je to teda ťažko potvrdiť. Záleží často na prvých dvoch zápasoch, ja verím, že ich zvládneme čo najlepšie.“
Hráči zvyknú mať svoje rituály na play-off, máte aj vy nejaké?
„Ani nie na play-off. Mám zaužívanú prípravu na zápas, ktorú dodržiavam všeobecne. Na play-off nič nemením, všetko prebieha tak, ako počas celej sezóny.“
Argentína - Rakúsko
MS vo futbale Včera
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Včera
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Včera
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera
Španielsko - Saudská Arábia
MS vo futbale Včera
Tunisko - Japonsko
MS vo futbale Včera