• 28. 02. 2015 - 00:46
  • Autor: Huste.tv
  • Zdroj: Marián Vychovalý

Kapitán Nemec bol najproduktívnejší, očakáva vyrovnanú sériu

Kapitán Nemec bol najproduktívnejší, očakáva vyrovnanú sériu

Najproduktívnejším hráčom Dukly sa v základnej časti sezóny stal Vladimír Nemec. V 56 zápasoch nazbieral 41 bodov (12+29), čo ho radí medzi 15 najlepšie bodujúcich hráčov celej extraligy. Po zranení Róberta Petrovického prevzal kapitánske céčko, s ktorým povedie Trenčanov aj do štvrťfinálových bojov.

Vlado, základnú časť skončila Dukla na šiestom mieste, ako by ste ju zhodnotili?

„Bola dobrá, až na niektoré zápasy, ktoré nám ušli pomedzi prsty, kde sme mohli bodovať. Mužstvo bolo zložené tak, aby sa dala šanca mladým hráčom. Úlohou skúsenejších hráčov bolo naviesť ich a potiahnuť mužstvo. Pozitívne je, že klub sa dobre držal z hľadiska financií, výplaty nám nikdy nemeškali. Vedenie sa snažilo vytvoriť nám podmienky, ktoré bolo schopné splniť, urobilo v tomto maximum. Preto patrí vďaka im, aj sponzorom klubu, ktorí v týchto neľahkých časoch podporili Duklu a pomáhali tak v napĺňaní cieľov. Poďakovať musím aj divákom, pretože v nejednom zápase bola veľmi pekná kulisa s pravou hokejovou atmosférou. Verím, že v play-off si nájdu cestu na štadión opäť vo veľkom počte a budú sa hokejom baviť.“

Počas absencie Róberta Petrovického ste sa stali kapitánom tímu, a aj po jeho návrate do zostavy už céčko ostalo na vašom drese. Nerozmýšľali ste nad tým, že mu ho posuniete naspäť?

„Ja som sa s Robom o tom ani nerozprával pri jeho návrate. Informáciu, komu prišiť céčko, dostane kustód Michal Malina od trénerov, ani Robo netlačil na pílu, že chce byť opäť kapitánom. Ak by bola vôľa trénerov, že má byť opäť kapitánom on, ja by som s tým nemal žiaden problém. On je stále veľká hokejová osobnosť, má odohratých podstatne viac ťažkých zápasov v iných ligách.“

Čo sa pre vás zmenilo menovaním za kapitána?

„Takmer nič. Skladba mužstva bola daná hneď na začiatku a nás sem brali s tým, že tu bude dosť mladších chalanov, ktorým predsa len treba viac vecí vysvetliť, potiahnuť ich a naviesť správnym smerom. Myslím, že to by človek robil aj bez toho, aby mal to céčko na drese, vôbec mi to teda neprišlo tak, že by som jeho príchodom mal viac povinností. S trénermi som komunikoval aj predtým, ostalo to teda rovnaké.“

Kapitáni Handzuš a Nemec, medzi ktorých padne aj prvé bully štvrťfinále

Vy ste počas tejto sezóny aj pokladníkom tímu. Vybrali ste dosť? Kto bol najväčším prispievateľom?

„Prispievateľov bolo viac. Pokuty boli nastavené tak, aby zohľadňovali súčasnú finančnú situáciu, máme dosť mladých chalanov, ktorí peniazmi rozhadzovať nemôžu. Platilo sa za bežné veci, meškanie, nedodržanie oblečenia, sem-tam nejaký zvoniaci telefón v šatni. Klasické sú sviatky, nuly brankára. Najväčšiu sumu priložil Marcel Hossa, ten prispel sumou 500 eur, keď tu hral prvý zápas a strelil prvý gól.“

Marcel sa vtedy smial, že sa mu tu snažíte zrátať takmer všetko. Bol taký úmysel?

„(Smiech) Snaha bola, ale to by asi „vytiekol“ podstatne viac. Ostalo to pri tej päťstovke a nejakom pohostení.“

Play-off je tu, v pondelok odohráte prvý zápas v Banskej Bystrici. Je cítiť zmenu nálady v kabíne?

„Základná časť je už za nami a na tú sa už teraz nikto nebude pozerať. Ide niečo, čo všetkých môže posunúť ďalej. Začína to byť vážnejšie, je to vidieť aj v šatni, všetci to berú stopercentne, sme odhodlaní uhrať dobré zápasy.“

S Bystricou ste v základnej časti odohrali šesť vyrovnaných duelov, v ktorých rozhodoval jediný gól. Očakávate podobné duely aj vo štvrťfinálovej sérii?

„Zažil som už dosť sérii play-off a nepamätám si takú, v ktorej by prišiel veľký výbuch, a mužstvo prehralo vysokým rozdielom so súperom. Očakávam teda vyrovnané boje, každý v play-off chce hrať čo najzodpovednejšie, vyvarovať sa chýb. Myslím teda, že to bude pokračovať v tom duchu, aké boli vzájomné zápasy v základnej časti.“

Vy osobne ste privítali Banskú Bystricu ako súpera, alebo by ste si vedeli predstaviť lepšieho?

„Ja by som možno najradšej bral Košice, lebo s nimi sa mi hrá veľmi dobre. Človek si však nenavyberá. Pamätám si, že raz pred play-off som povedal, koho by som si želal, ešte keď nebolo jasné, ako to dopadne. Nakoniec sme s nimi prehrali 0:4 na zápasy, hoci si ich priala celá šatňa (úsmev). V tejto sezóne to bolo jedno, kvalitu majú všetky tímy z prvej štvorky.“

Čo sa chystá v kabíne? Budú nejaké špeciálne rituály?

„Myslím, že to zostane pri klasike, nikto sa teda nebude holiť. Zatiaľ sa neplánujú žiadne iné veci. Ak si niekto z mladších chalanov upraví účes či odfarbí vlasy, je to jeho voľba. Povinné bude iba neholenie sa.“

 

Argentína - Rakúsko

Argentína - Rakúsko

MS vo futbale Včera

Nový Zéland - Egypt

Nový Zéland - Egypt

MS vo futbale Včera

Uruguaj - Kapverdy

Uruguaj - Kapverdy

MS vo futbale Včera

Belgicko - Irán

Belgicko - Irán

MS vo futbale Včera

Španielsko - Saudská Arábia

Španielsko - Saudská Arábia

MS vo futbale Včera

Tunisko - Japonsko

Tunisko - Japonsko

MS vo futbale Včera