• 22. 02. 2015 - 22:15
  • Autor: Huste.tv
  • Zdroj: evar

Patrik Romančík: „Myslím si, že my si to zaslúžime oveľa viac ako Žilina“

Patrik Romančík: „Myslím si, že my si to zaslúžime oveľa viac ako Žilina“

Posledný domáci zápas sme síce prehrali, no baráži sme sa i tak vyhli. Bez ohľadu na výsledok utorňajšieho zápasu v Poprade, skončíme na deviatej priečke. Po predposlednom tohtosezónnom zápase sme vyspovedali hrdinu mnohých zápasov, brankára Patrika Romančíka.  

 

 

Mohol by si zhodnotiť zápas?

„Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať, že chceme získať všetky tri body. Začali sme dobre, dali sme prvý gól... Škoda, že to napokon dopadlo takto. Myslím si, že ten bod sme mohli získať. Škoda, museli sme čakať, ako dopadne Žilina.“

 

Pre teba to bol dnes dosť náročný zápas, v prvej tretine len 7 striel, v druhej 22, celkom  47. Ako sa ti chytalo?

„Prvá tretina bola voľnejšia, ale ja som tam na to, aby som chytal. Som túto sezónu na toľko striel zvyknutý, no teší ma, že poslednou dobou nedostávame toľko gólov a že hráme vyrovnané zápasy.“

 

Čo ti viac vyhovuje, keď na teba ide málo striel alebo keď si stále v permanencii?

„Tak, určite ma bude viac posúvať vpred, keď budem mať 50 zásahov za zápas a z toho dostanem nejaké 2-3 góly, ako keby som mal čeliť 16 strelám a dostal by som dva góly.“

 

V druhej tretine, po strete s jedným so súperových hráčov, si zostal v bolestiach na ľade. Vyzeralo to zle. Napokon si zápas dohral. Čo sa stalo?

„Narazil ma do ramena. Mal som s ním minulú sezónu zdravotné problémy. Dosť som to cítil. Potom sa to akoby zo sekundy na sekundu prelomilo, cez prestávku som to ľadoval a už bolo všetko v poriadku.“

 

Bol to dosť napätý zápas, i do teba tam dosť často jazdili, skákali. Bolo ťažké udržať si nervy na uzde v takomto zápase?

„Hej, hej... Ja viem, že súper to robí naschvál, aby brankára rozhodil. Nemôžem sa sústrediť na to, čo robia, môžem sa tomu len zasmiať a brať to s nadhľadom. Je to potom plus pre mňa.“

 

Žilina napokon v Košiciach prehrala, definitívne sme sa vyhli baráži, zrejme vám padol kameň zo srdca...

„Hej, to určite. Myslím si, že my si to zaslúžime oveľa viac ako Žilina, pretože sme dreli a sme lepší ako oni!“

 

Čaká vás posledný zápas v Poprade, po dlhej dobe zápas, v ktorom o nič nepôjde, môžete hrať bez nervov, s ľahkosťou. Užijete si ten zápas? Budete mať i nejakú motiváciu?

„Tak, určite si ho budeme užívať. I motivácia  tam je, lebo je to posledný zápas sezóny a každý si to bude chcieť užiť. No, je škoda, že takto skoro končíme. Neviem si predstaviť, čo budem robiť doma. Keď vidím, ako sa všetci sústredia na play-off, tak je mi to dosť ľúto. Ešte som takúto sezónu nezažil a dúfam, že už ani nezažijem. Ale ideme si to užiť a chceme tam vyhrať a získať tri body.“

 

Ešte vás síce čaká jeden zápas, no mohol by si už teraz skúsiť zbilancovať sezónu z tvojho uhlu pohľadu? Stal si sa jednotkou, svojho „soka“ si do bránky pustil sporadicky. Dala ti táto sezóna niečo  napriek tomu, že v celkovom meradle nebola príliš úspešná?

„Určite. Po jednej stránke tá sezóna bola zlá, lebo sme hrali o poslednú priečku, ale z druhej strany určite pôjdem vpred a to o dosť, pretože som skoro každý zápas kryl 40-50 striel a určite mi to dá veľa. Takéto zápasy potrebujem, som mladý a získal som tak veľa cenných skúseností.“

Jordánsko - Alžírsko

Jordánsko - Alžírsko

MS vo futbale Pred 3 hodinami

Francúzsko - Irak

Francúzsko - Irak

MS vo futbale Včera

Argentína - Rakúsko

Argentína - Rakúsko

MS vo futbale Včera

Nový Zéland - Egypt

Nový Zéland - Egypt

MS vo futbale Včera

Uruguaj - Kapverdy

Uruguaj - Kapverdy

MS vo futbale Včera

Belgicko - Irán

Belgicko - Irán

MS vo futbale Včera